Lidl ihrisko Žihadielko

Šurany sú jedným  z 10 víťazných miest  na Slovensku,  ktoré  svojim hlasovaním získali  Lidl ihrisko Žihadielko. Ihrisko oficiálne za mesto Šurany prevzal  Ing. Marek Oremus  primátor mesta Šurany spolu s Františkom Hozlárom  vedúcim oddelenia životného prostredia, výstavby, územného plánovania a správy mestského majetku Mestského úradu Šurany za prítomnosti  Mgr. Miloša Geciho, manažéra  HRP a servis DI, spoločnosť PLAYSYSTEM SERVIS s.r.o. Košice,  Zuzany Sobotovej, vedúcej  odd. koordinácie CSR projektov Lidl  Slovenská republika  vos , ako i regionálnej manažérky spoločnosti Lidl Slovensko a  vedúcej predajne Lidl v Šuranoch.  Ihrisko je situované do parku  Žofii Bosniakovej.

Tieto ihriská spája spoločný motív Včielky Maji.  Maja a jej priatelia sú aktívnou súčasťou herných prvkov obsiahnutých v rámci ihriska, ktorého rozmery sú 20 m x 16 m. Ihrisko je funkčne rozdelené umiestnením  hracích prvkov , ako i rôznymi povrchmi dopadových plôch  na 2 zóny – časť pre malé deti  a časť pre väčšie deti. Dopadovú plochu tvorí mäkká liata guma. Táto zóna ponúka veľa zábavy na pružinových hojdačkách, kolotoči či v domčeku určenom pre deti od 2 do 6 rokov. Samozrejmosťou je veľké pieskovisko. Práve vďaka dopadovej liatej gume sa môžu aj tí najmenší vyšantiť do sýtosti. Dominantou zóny pre deti od 6 do 12 rokov je športová zostava, ktorá nabáda odvážlivcov k množstvu lezeckých výziev. Vedľa športovej zostavy je malá dvojveža, z ktorej sa dá odbehnúť na dva rôzne typy hojdačiek umiestnených v zadnej časti ihriska. V tejto zóne tvorí dopadovú plochu štrk. Pri vstupe je stojan na bicykle, informačná tabuľa s prevádzkovým poriadkom a poruke je aj odpadkový kôš. Pre zvýšenie bezpečnosti hrajúcich sa detí je celé ihrisko oplotené. Dostatok lavičiek rozmiestených v každej časti ihriska zabezpečí aspoň chvíľu oddychu pre deti a ich rodičov. Všetky herné prvky detského ihriska prešli certifikáciou. Hodnota jedného Lidl ihriska Žihadielka je 87 000 €. Mesto upravilo okolie detského ihriska vybudovalo prístupový chodník a v súčasnosti dobudováva  stolisko pre bickykle a kolobežky.  Ihrisko v rámci bezpečnosti je pod kamerových systémom.

R.K.

Fotograf: Renáta Kozlíková

 

Poďakovanie spoločnosti LIDL.

Dobrý deň želám všetkým!

Som veľmi rada, že sa nám spoločnými silami podarilo vybudovať a odovzdať vám krásne ihrisko Žihadielko vo vašom meste!

My hodnotíme celý proces veľmi pozitívne a verím, že také sú pocity aj na vašej strane.

Týmto by som sa ešte raz chcela poďakovať všetkým zúčastneným, ktorí sa na tomto projekte za mesto podieľali za profesionálnu a veľmi pružnú prácu a súčinnosť od začiatku až do konca. Pán starosta, môže byť naozaj hrdý na svojich zamestnancov!

Taktiež som veľmi rada, že aj zo strany mesta bola z vlastnej iniciatívy odvedená veľmi pekná práca pri úprave a zveľadení okolia a verím, že v tom budete aj naďalej pokračovať. Ihrisko Žihadielko tak dostalo svoje trvalé miesto, kde sa budú obyvatelia radi stretávať, a kde sa budú tvoriť nové priateľstvá. Zámer projektu je spájať ľudí, komunity, mestá a radosť z úspechu, aké skvelé veci sa môžu podariť, keď sa ťahá za jeden povraz.  

Generálny dodávateľ ihrísk, firma Playsystem, bude počas mesiacov september a október realizovať obhliadku ihrísk a ich kontrolu po spustení do prevádzky. Ešte v našej réžií urobia potrebnú údržbu, ktorá vznikla prvotným užívaním ihriska a odkontroluje všetky herné prvky a ich funkčnosť. Tak si budeme istí, že je všetko v poriadku aj po prvých týždňoch užívania.

Fotografie z oficiálneho odovzdania ihriska  a rovnako aj tlačové správy nájdete na našom webe Mapa ihrísk | Žihadielko (lidl.sk) priamo pod svojim mestom.

Želám všetkým a hlavne deťom, aby ste užívali Lidl Ihrisko Žihadielko s radosťou a v dobrom zdraví!

Vidíme sa (verím, že v dohľadnej dobe) pri slávnostnom podujatí, ktoré k otvoreniu Žihadielka vždy patrilo.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ