Knižné novinky v šurianskej knižnici vďaka FPU

Do Mestskej knižnice M.Matunáka v Šuranoch vďaka Fondu na podporu umenia, ktorý z verejných zdrojov podporil  nákup nových kníh, pribudli  nové knihy pre deti a mládež. Najmenšie deti sa  môžu zoznámiť s rozprávkovými postavami ľudových rozprávok ako sú Janko  Hraško, zlatá rybka alebo so zvieratkami  ako je  Pipo – ružová opička, alebo Pavlínkini zvierací kamaráti z knihy Toto nie je džungľa. Zdatnejší malí čitatelia sa môžu dozvedieť, aký darček dostal hlavný hrdina  knihy Jany Necpalovej Zo škrupinky od rodičov z Austrálie. Okrem dobrodružstiev Jožka a jeho kamarátov, ktoré čitateľov pobavia, sa deti dozvedia aj veľa podrobností o iných kontinentoch  a  živote na nich.

O živote detí bez internetu, ale so zábavou a novými  zážitkami, sa mladí čitatelia dozvedia z knihy Med z ľadových kvetov, ktorú nájdu  na oddelení pre deti a mládež v šurianskej knižnici. FPU podporil aj kúpu knihy o majstrovi a madam strige, ktorí musia zachrániť planétu spolu s kamarátmi. Podarí sa im uvariť čárymáryfučpunč? To sa dozviete z knihy M. Endeho s ilustráciami  M.Kellenbergera.

Rozprávky sú u detí obľúbené, ale možno rozprávky starých Slovanov nie sú veľmi známe. Práve s nimi sa môžu malí čitatelia zoznámiť v knihe S.Reussa. Jeho spracovanie rozprávok je v mnohom odlišné od známych rozprávok, vyzdvihuje  napríklad družnosť a priateľstvo v príbehu o Lomidrevovi. Pekným príbehom malého človiečika je kniha E.Kästnera Malý muž, v ktorom sa ukáže, že aj  malí ľudia dokážu veľké veci.

Celkom odlišný príbeh, plný tajomna, nefungujúcich lámp, rádií, mobilov bez signálu, sa odohráva v knihe V. Matochu Prašina a v pokračovaní s podnázvom Čierny merkurit. Kniha je dobrodružstvom pre mládež, ale zaujme aj dospelých technooptimistov.

S finančným prispením FPU boli do šurianskej knižnice zakúpené aj mnohé iné zaujímavé knihy pre všetky vekové kategórie. Pracovníčky knižnice sa aj napriek zložitej situácii   tešia  na všetkých návštevníkov a rady vám pomôžu nájsť titul, ktorý hľadáte. 

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ