Čitateľský sviatok v šurianskej knižnici

Stretnutie vášnivých čitateľov s obľúbeným autorom kníh je pre nich vždy malým sviatkom. V Mestskej knižnici M. Matunáka v Šuranoch sa v pondelok 21. septembra  čitateľky stretli s autorkou viacerých románov, Martou Fartelovou. V príjemnom prostredí átria knižnice  sa prítomní  dozvedeli, aké boli jej spisovateľské začiatky, ako spája svoju  prácu s písaním  a tiež  mali možnosť nahliadnuť aj do jej súkromia. Kritika Martu Fartelovú  radí medzi autorky ženských a spoločenských  románov,  ale  okrem nich napísala aj príbeh židovského chlapca, ktorý prežil koncentračný tábor a svoj skutočný  príbeh prerozprával  po rokoch. Kniha   vyšla   s názvom Chlapec bez mena.  Čitateľkám priblížila aj spoluprácu  s Miroslavom Mackulínom, športovým koučom,  s ktorým  spoločne napísali a vydali knihu Mentalita víťaza.  Ako sama povedala, práca na tomto titule jej veľa dala aj do súkromia, pretože je veľmi aktívna aj v športe. Marta Fartelová predstavila prítomným  svoju najnovšiu knihu Červená veža smrti, ktorá sa objaví na pultoch kníhkupectiev na konci  septembra. Opisuje v nej skutočný príbeh svojho  starého otca, ktorý ako politický väzeň pracoval v jáchymovských  baniach. Prezradila aj svoje plány do budúcna – chcela by sprostredkovala osudy utečencov a ich snahy o pokojný život.

Knihy Marty Fasrtelovej sú medzi čitateľkami veľmi obľúbené, v knižnici často požičiavané. Ženská čitateľská verejnosť  vždy netrpezlivo očakáva novinky z jej pera. Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

JK 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Pomoc obetiam trestných činov

Daňové priznanie 2021

Zníženie a odpustenie poplatku za komunálne odpady - všetky informácie

Dotácie z rozpočtu mesta za rok 2020

INFORMÁCIE K PREDLOŽENIU VYÚČTOVANIA DOTÁCIE POSKYTNUTEJ Z ROZPOČTU MESTA ŠURANY V ROKU 2020

STOP BYROKRACII

SODB 2021 - Všeobecné informácie

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2019

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
24 17/03/2021 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 18.3.2021: pondelok - piatok od 8:00 do 12:00 h. a od 12:30 do 17:00 h., sobota od 9:00 do 12:00 h., prestávka na dezinfekciu 12:00-12:30.
25 26/03/2021 Mestský podnik služieb oznamuje občanom, že zberový dvor bude od pondelka 29.03.2021 otvorený.

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ