Čitateľský sviatok v šurianskej knižnici

Stretnutie vášnivých čitateľov s obľúbeným autorom kníh je pre nich vždy malým sviatkom. V Mestskej knižnici M. Matunáka v Šuranoch sa v pondelok 21. septembra  čitateľky stretli s autorkou viacerých románov, Martou Fartelovou. V príjemnom prostredí átria knižnice  sa prítomní  dozvedeli, aké boli jej spisovateľské začiatky, ako spája svoju  prácu s písaním  a tiež  mali možnosť nahliadnuť aj do jej súkromia. Kritika Martu Fartelovú  radí medzi autorky ženských a spoločenských  románov,  ale  okrem nich napísala aj príbeh židovského chlapca, ktorý prežil koncentračný tábor a svoj skutočný  príbeh prerozprával  po rokoch. Kniha   vyšla   s názvom Chlapec bez mena.  Čitateľkám priblížila aj spoluprácu  s Miroslavom Mackulínom, športovým koučom,  s ktorým  spoločne napísali a vydali knihu Mentalita víťaza.  Ako sama povedala, práca na tomto titule jej veľa dala aj do súkromia, pretože je veľmi aktívna aj v športe. Marta Fartelová predstavila prítomným  svoju najnovšiu knihu Červená veža smrti, ktorá sa objaví na pultoch kníhkupectiev na konci  septembra. Opisuje v nej skutočný príbeh svojho  starého otca, ktorý ako politický väzeň pracoval v jáchymovských  baniach. Prezradila aj svoje plány do budúcna – chcela by sprostredkovala osudy utečencov a ich snahy o pokojný život.

Knihy Marty Fasrtelovej sú medzi čitateľkami veľmi obľúbené, v knižnici často požičiavané. Ženská čitateľská verejnosť  vždy netrpezlivo očakáva novinky z jej pera. Podujatie bolo realizované s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

JK 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ