Venušin pohár putuje do Levíc

Dňa 1. apríla 2023 sa v priestoroch kultúrneho domu v Nitrianskom Hrádku konal 19. ročník šachového turnaja o Venušin putovný pohár. Turnaj otvorila podpredsedníčka OZ Hrádocká Venuša Andrea Heclová spolu s primátorom mesta Šurany Marcelom Filagom.
Turnaj bol organizovaný pri príležitosti 78. výročia oslobodenia obce Nitriansky Hrádok. Pri tejto príležitosti sa uskutočnil pietny akt kladenia venca pod pamätník na budove kultúrneho domu, ktorý položili primátor mesta Šurany Marcel Filaga, podpredsedníčka OZ Hrádocká Venuša Andrea Heclová a predsedníčka DCS Nitriansky Hrádok Mária Špacírová.
Minútou ticha všetci prítomní vzdali úctu za zosnulého Róberta Hitku – dlhoročného organizátora šachových turnajov v Nitrianskom Hrádku. Pamätný list in memoriam za dlhoročný rozvoj šachu a organizáciu turnajov v Nitrianskom Hrádku prevzal jeho syn Michal Hitka. “Robi, ďakujeme za všetko, čo si pre šach v Nitrianskom Hrádku urobil, posielame pozdrav hore do neba, tento turnaj bol špeciálne organizovaný pre teba, veľmi tu chýbaš.” predsedníctvo OZ Hrádocká Venuša.
Turnaja sa zúčastnilo 43 súťažiacich z celého Nitrianskeho kraja, medzi ktorými nechýbali mládežníci do 18 rokov. Hralo sa švajčiarskym spôsobom, na 7 kôl, 2×15 minút. Riaditeľom a hlavným rozhodcom bol Peter Červenka, štatutár Šachového klubu Šurany.
Umiestnení:
1. miesto – Rastislav Nikel (Levice, 6 bodov)
2. miesto – Vladimír Škreňo (Nitra, 5,5 boda)
3. miesto – Eva Meszárosová (Dvory nad Žitavou, 5,5 boda)
Najlepší Šuranec – Maroš Laho
Najlepší mládežník – Peter Hajdu

Turnaj pripravili OZ Hrádocká Venuša a Šachový klub Šurany.
“Moje najväčšie poďakovanie patrí všetkým členom združenia, ktorí priložili ruku ”k dielu” a že sme spoločne dokázali pripraviť tento perfektný šachový turnaj. Verím, že sa všetkým páčilo a tešíme sa na vás pri ďalších ročníkoch turnaja.”

Branislav Jakab, predseda združenia

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2024

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
51 12/06/2024 Západoslovenská vodárenská spoločnosť oznamuje, že od 13.6.2024 do 21.6.2024 bude vykonávať ročný odpočet vodomerov v miestnej časti Nitriansky Hrádok. Prosíme občanov o sprístupnenie vodomerov.

Zoznam daňových dlžníkov

Prístroj na záchranu ľudského života

Bezplatné poradensko-psychologické služby

Pomoc obetiam trestných činov

Ukrajina - informácie

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ