Veľkonočné tvorivé dielne v Šuranoch

V Spoločenskej hale sa konal už 19. ročník Veľkonočných tvorivých dielní organizovaných Mestským kultúrnym strediskom Šurany. Pozvanie prijali žiaci základných a stredných škôl i ľudoví remeselníci zo Šurian a okolia. Túto oslavu ľudskej fantázie otvoril RNDr. Miroslav Eliáš, riaditeľ MsKS spolu s Ing. Miroslavou Záhorákovou, zástupkyňou primátora mesta a Ing. Róbertom Polákom, poslancom Mestského zastupiteľstva Šurany. Účastníci tvorivých dielní odovzdali pani Ing. Miroslave Záhorákovej sviatočný pozdrav v podobe svojich prác. Tento dar poputuje deťom zo sociálne slabších rodín. Pod šikovnými rukami milovníkov kreatívneho umenia vznikali krásne predmety s veľkonočnou tematikou. Návštevníci si mohli vyskúšať zaujímavé techniky z rozličných druhov materiálu a nabrať mnoho inšpirácie. Nápadom a fantázii sa medze nekládli. Stredná odborná škola gastronómie a služieb v Šuranoch predviedla ukážku sviatočného stolovania a výrobu sladkých pochutín . Veľkonočné kraslice sa pýšili umeleckými prvkami dekupáže, vyšívaním a nalepovaním, vypichovaním, voskovaním i rôznymi inými technikami. Sviatočné ikebany, darčekové predmety, pohľadnice, ale i obrazy sa vynímali na stoloch žiakov, tvoriacich pod vedením pedagógov . Do studnice bohatých ľudových tradícií zahŕňajúcich drôtovanie, techniky zo šúpolia, handier a rôzne iné, dali nahliadnuť ľudoví remeselníci. Stromčeky šťastia, šperky, predmety zo sadry, dreva a modulitu lákali hostí podujatia. Vzduchom sa šírila vôňa sladkej cukrovej vaty pána Júliusa Nyérsa z Bátorových Kosíh, ktorý z nej vykúzlil rôzne pestrofarebné kvety. Pozitívna energia a radosť z prichádzajúcich sviatkov sa zrkadlila v očiach všetkých návštevníkov.

R.K.

foto Renáta Kozlíková

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2024

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
51 12/06/2024 Západoslovenská vodárenská spoločnosť oznamuje, že od 13.6.2024 do 21.6.2024 bude vykonávať ročný odpočet vodomerov v miestnej časti Nitriansky Hrádok. Prosíme občanov o sprístupnenie vodomerov.

Zoznam daňových dlžníkov

Prístroj na záchranu ľudského života

Bezplatné poradensko-psychologické služby

Pomoc obetiam trestných činov

Ukrajina - informácie

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ