Oslavy SNP V Šuranoch

            Vyhlásenie Slovenského národného povstania bolo významnou udalosťou v našich dejinách. Jeho každoročné pripomínanie si je dôležité aj po takej dlhej dobe akou je 78 rokov. V Šuranoch sa oslavy konajú každoročne pri Pamätníku  SNP. Oslavy 78. výročia SNP sa konali v pondelok 29. augusta 2022 o 18,00 hod. Zúčastnili  sa ho poslanci mestského zastupiteľstva, zástupcovia politických strán a spoločenských organizácií  a široká verejnosť. Počasie na  záver prázdnin bolo mimoriadne teplé a priaznivé, čo možno tiež prispelo k väčšiemu  počtu návštevníkov, ktorí sa zúčastnili tejto udalosti.

Na úvod zaznela štátna hymna a krátka báseň. V hlavnom príhovore, ktorý predniesol primátor mesta Šurany, Ing. Marek Oremus,  vyzdvihol dôležitosť a význam tejto dejinnej udalosti, ktorá spôsobila, že  naša krajina sa postavila proti fašizmu, a tak ukázala svetu svoj názor. I napriek tomu, že Šurany neboli v priamom dianí SNP, mnohí jeho  obyvatelia sa do povstaleckých bojov priamo  alebo nepriamo zapojili. Je potrebné si pripomínať takýchto hrdinov, hlavne v dnešnej dobe. Po príhovore primátora mesta hostia, poslanci mesta a zástupcovia politických strán položili k pamätníku vence a vzdali hold obetiam povstania a druhej svetovej vojny. Súčasťou osláv bolo i zapálenie vatry, čo v Šuranoch už k oslavám SNP neodmysliteľne patrí. Povstalecké a hymnické piesne si prítomní vypočuli v podaní mužskej speváckej skupiny Váraďani. Pre návštevníkov podujatia bola veľmi zaujímavá prenosná tabuľa s menami všetkých aktérov povstania, ktorí  boli viac či menej účastní udalosti z augusta 1944 a pochádzali zo Šurian.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2023

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ