Oslavy SNP V Šuranoch

            Vyhlásenie Slovenského národného povstania bolo významnou udalosťou v našich dejinách. Jeho každoročné pripomínanie si je dôležité aj po takej dlhej dobe akou je 78 rokov. V Šuranoch sa oslavy konajú každoročne pri Pamätníku  SNP. Oslavy 78. výročia SNP sa konali v pondelok 29. augusta 2022 o 18,00 hod. Zúčastnili  sa ho poslanci mestského zastupiteľstva, zástupcovia politických strán a spoločenských organizácií  a široká verejnosť. Počasie na  záver prázdnin bolo mimoriadne teplé a priaznivé, čo možno tiež prispelo k väčšiemu  počtu návštevníkov, ktorí sa zúčastnili tejto udalosti.

Na úvod zaznela štátna hymna a krátka báseň. V hlavnom príhovore, ktorý predniesol primátor mesta Šurany, Ing. Marek Oremus,  vyzdvihol dôležitosť a význam tejto dejinnej udalosti, ktorá spôsobila, že  naša krajina sa postavila proti fašizmu, a tak ukázala svetu svoj názor. I napriek tomu, že Šurany neboli v priamom dianí SNP, mnohí jeho  obyvatelia sa do povstaleckých bojov priamo  alebo nepriamo zapojili. Je potrebné si pripomínať takýchto hrdinov, hlavne v dnešnej dobe. Po príhovore primátora mesta hostia, poslanci mesta a zástupcovia politických strán položili k pamätníku vence a vzdali hold obetiam povstania a druhej svetovej vojny. Súčasťou osláv bolo i zapálenie vatry, čo v Šuranoch už k oslavám SNP neodmysliteľne patrí. Povstalecké a hymnické piesne si prítomní vypočuli v podaní mužskej speváckej skupiny Váraďani. Pre návštevníkov podujatia bola veľmi zaujímavá prenosná tabuľa s menami všetkých aktérov povstania, ktorí  boli viac či menej účastní udalosti z augusta 1944 a pochádzali zo Šurian.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2024

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
51 12/06/2024 Západoslovenská vodárenská spoločnosť oznamuje, že od 13.6.2024 do 21.6.2024 bude vykonávať ročný odpočet vodomerov v miestnej časti Nitriansky Hrádok. Prosíme občanov o sprístupnenie vodomerov.

Zoznam daňových dlžníkov

Prístroj na záchranu ľudského života

Bezplatné poradensko-psychologické služby

Pomoc obetiam trestných činov

Ukrajina - informácie

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ