Beseda s Prof. RNDr. Petrom Spišiakom, CSc.

Mestská knižnica M. Matunáka v Šuranoch privítala dňa 16.3.2022 vo svojich priestoroch Prof. RNDr. Petra Spišiaka, CSc., ktorý nielenže pochádza z okresu Nové Zámky, ale je aj absolventom Gymnázia v Šuranoch. Práve gymnázium iniciovalo stretnutie s pánom profesorom, na ktorom sa zúčastnili študenti 3. ročníkov.

Profesor Spišiak ako absolvent Univerzity Komenského v Bratislave priblížil študentom výhody štúdia na tejto univerzite. Oboznámil ich hlavne s odbormi geografie, či už ekonomickej, sociálnej, humánnej, demogeografie, ale aj s témou rozvoja vidieka, ktoré patria do jeho profesijnej sféry.

Študenti si odniesli veľa informácií z uvedených odborov, ale aj zaujímavosti zo života pána profesora Spišiaka, ktorý svoju lásku k práci, krajine a k rodine prezentoval práve našim gymnazistom.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.
37 10/05/2022 Západoslovenská vodárenská spoločnosť oznamuje občanom, že dňa 16.5.2022 t.j. v pondelok bude od 21:00 h. do 3:00 h. nasledujúceho dňa odstávka vody v Šuranoch vrátane Nitrianskeho Hrádku a Kostolného Seku. V prípade zmeny Vás budeme informovať.
38 13/05/2022 Vážení občania, v meste sa našlo inzulínové pero. Majiteľ si ho môže vyzdvihnúť na mestskej polícii v Šuranoch.

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ