Deň medu a medoviny

Dňa 25.10. 2019 sa v priestoroch Spoločenskej haly v Šuranoch uskutočnilo podujatie Deň medu a medoviny. Podujatie zorganizovali členovia Slovenského zväzu včelárov základná organizácia Šurany. Hlavným cieľom akcie bolo priblížiť život včiel a včelárov širokej verejnosti, najmä deťom materských a základných škôl z najbližšieho okolia.


Počas podujatia sa návštevníci mohli oboznámiť s históriou včelárstva/ brtníctva od počiatkov vďaka ukážkam ako napr. stavba včelieho diela v dutine stromu. Ďalej historické slamenné košnice a kombinované úle z dreva a slamy. Pohľad do histórie včelárstva pomohli znázorniť aj medomety, ktoré si pamätali počiatky technického spracovania medov.


Návštevníkov čakala tiež degustácia medov, ktoré včelári dokázali vyprodukovať s ich včielkami počas roka. Pre šikovné ruky boli nachystané sladké medovníky, ktoré čakali na ozdobenie. Dohľad nad touto kreatívnou činnosťou mali žiačky SOŠ Gastronómie a služiab v Šuranoch. Pre dospelých hostí bola pripravená pestrá degustácia medovín. Medovinami prispeli včelári zo Šurian, Hurbanova, Nových Zámkov, Radavy, Palárikova, Lipovej, Andoviec, Kmeťova či Úľan nad Žitavou.

Veľmi pekne by sa chceli poďakovať všetkým materským a základným školám zo Šurian za výtvarné práce, ktoré pomohli skrášliť priestory spoločenskej haly.  

Ing. Peter Ostrožlík

Fotograf : Renáta Kozlíková

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.
38 13/05/2022 Vážení občania, v meste sa našlo inzulínové pero. Majiteľ si ho môže vyzdvihnúť na mestskej polícii v Šuranoch.
39 23/05/2022 Na kruhovom objazde pri VÚB sa našli kľúče, majiteľ si ich môže vyzdvihnúť na MsÚ na č. dverí 9 alebo sa informovať na t.č. 6500112.

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ