Sté narodeniny autorky Danky a Janky

Autorka nezabudnuteľných príbehov dvojičiek Danky a Janky, Mária Ďuríčková, by sa 29. 9. dožila sto rokov. Táto autorka príbehov pre deti a mládež tešila svojou literárnou tvorbou viaceré generácie čitateľov. Okrem Danky a Janky je známa aj ako autorka  príbehov zo školy, upravovanou ľudovou slovesnosťou, príbehmi o deťoch, zvieratkách i veciach, ktoré  spájajú v sebe etiku, ekológiu a empatiu a témy, ktoré sú dnes veľmi aktuálne. S jej  životom  a tvorbou sa pri jej výročí zoznámili žiaci 1. stupňa  Základnej školy na Bernolákovej ulici v šurianskej knižnici v dňoch 2. a 3. októbra prostredníctvom rôznych zábavných aktivít. Prváci sa hrali s písmenkami a rozprávkami, druháci  kreslili obludu Gevenduchu a tretiaci hľadali tajomstvo putujúceho javora. Knihy Márie Ďuričkovej sú i napriek času a dobe stále vyhľadávané, čo dokazuje i fakt, že ich vydavateľstvá opakovane vydávajú.  Čitatelia  Mestskej knižnici M.Matunáka v Šuranoch majú k dispozícii všetky knihy, ktoré M. Ďuričková napísala  a môžu sa s jej tvorbou  podrobne oboznámiť.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2024

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
51 12/06/2024 Západoslovenská vodárenská spoločnosť oznamuje, že od 13.6.2024 do 21.6.2024 bude vykonávať ročný odpočet vodomerov v miestnej časti Nitriansky Hrádok. Prosíme občanov o sprístupnenie vodomerov.

Zoznam daňových dlžníkov

Prístroj na záchranu ľudského života

Bezplatné poradensko-psychologické služby

Pomoc obetiam trestných činov

Ukrajina - informácie

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ