Sté narodeniny autorky Danky a Janky

Autorka nezabudnuteľných príbehov dvojičiek Danky a Janky, Mária Ďuríčková, by sa 29. 9. dožila sto rokov. Táto autorka príbehov pre deti a mládež tešila svojou literárnou tvorbou viaceré generácie čitateľov. Okrem Danky a Janky je známa aj ako autorka  príbehov zo školy, upravovanou ľudovou slovesnosťou, príbehmi o deťoch, zvieratkách i veciach, ktoré  spájajú v sebe etiku, ekológiu a empatiu a témy, ktoré sú dnes veľmi aktuálne. S jej  životom  a tvorbou sa pri jej výročí zoznámili žiaci 1. stupňa  Základnej školy na Bernolákovej ulici v šurianskej knižnici v dňoch 2. a 3. októbra prostredníctvom rôznych zábavných aktivít. Prváci sa hrali s písmenkami a rozprávkami, druháci  kreslili obludu Gevenduchu a tretiaci hľadali tajomstvo putujúceho javora. Knihy Márie Ďuričkovej sú i napriek času a dobe stále vyhľadávané, čo dokazuje i fakt, že ich vydavateľstvá opakovane vydávajú.  Čitatelia  Mestskej knižnici M.Matunáka v Šuranoch majú k dispozícii všetky knihy, ktoré M. Ďuričková napísala  a môžu sa s jej tvorbou  podrobne oboznámiť.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ