Sté narodeniny autorky Danky a Janky

Autorka nezabudnuteľných príbehov dvojičiek Danky a Janky, Mária Ďuríčková, by sa 29. 9. dožila sto rokov. Táto autorka príbehov pre deti a mládež tešila svojou literárnou tvorbou viaceré generácie čitateľov. Okrem Danky a Janky je známa aj ako autorka  príbehov zo školy, upravovanou ľudovou slovesnosťou, príbehmi o deťoch, zvieratkách i veciach, ktoré  spájajú v sebe etiku, ekológiu a empatiu a témy, ktoré sú dnes veľmi aktuálne. S jej  životom  a tvorbou sa pri jej výročí zoznámili žiaci 1. stupňa  Základnej školy na Bernolákovej ulici v šurianskej knižnici v dňoch 2. a 3. októbra prostredníctvom rôznych zábavných aktivít. Prváci sa hrali s písmenkami a rozprávkami, druháci  kreslili obludu Gevenduchu a tretiaci hľadali tajomstvo putujúceho javora. Knihy Márie Ďuričkovej sú i napriek času a dobe stále vyhľadávané, čo dokazuje i fakt, že ich vydavateľstvá opakovane vydávajú.  Čitatelia  Mestskej knižnici M.Matunáka v Šuranoch majú k dispozícii všetky knihy, ktoré M. Ďuričková napísala  a môžu sa s jej tvorbou  podrobne oboznámiť.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Pomoc obetiam trestných činov

Daňové priznanie 2021

Zníženie a odpustenie poplatku za komunálne odpady - všetky informácie

Dotácie z rozpočtu mesta za rok 2020

INFORMÁCIE K PREDLOŽENIU VYÚČTOVANIA DOTÁCIE POSKYTNUTEJ Z ROZPOČTU MESTA ŠURANY V ROKU 2020

STOP BYROKRACII

SODB 2021 - Všeobecné informácie

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2019

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
24 17/03/2021 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 18.3.2021: pondelok - piatok od 8:00 do 12:00 h. a od 12:30 do 17:00 h., sobota od 9:00 do 12:00 h., prestávka na dezinfekciu 12:00-12:30.
25 26/03/2021 Mestský podnik služieb oznamuje občanom, že zberový dvor bude od pondelka 29.03.2021 otvorený.

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ