Detská športová olympiáda

Dňa 27.5.2024 sa konala v Centre voľného času v Šuranoch detská športová olympiáda. Na olympiáde sa zúčastnilo 61 predškolákov z MŠ Mostná a MŠ MDŽ Šurany.

Ďalší ročník tohto krásneho podujatia už tradične potvrdil vzájomnú spoluprácu mestských organizácii, nakoľko na príprave podujatia sa podieľalo Centrum voľného času v Šuranoch, Atletický klub mesta Šurany, Olympijský klub okresu Nové Zámky a  Mestské kultúrne stredisko mesta Šurany.

Po úvodných slovách moderátorky podujatia Mgr. Janky Kurucovej sa malým športovcom prihovoril predseda Atletického klubu Ing. Jozef Malík, ktorý ich oboznámil s pravidlami. Povzbudiť deti prišiel aj primátor mesta Šurany,  Mgr. Marcel Filaga a vedúca oddelenia školstva, kultúry, soc.vecí a zdravotníctva Mgr.Alžbeta Klimentová.

Medzi významnými hosťami sme privítali na našom podujatí aj niekdajšiu špičkovú chodkyňu, olympioničku a bývalú slovenskú rekordérku na 20 km, v súčasnosti už medzinárodnú rozhodkyňu Zuzanu Costin (Malíkovú ) a jej manžela Jamie Costin, ktorý kedysi súťažil na dvoch olympiádach v chôdzi na 50km. 

Po odznení olympijskej hymny sa deti presunuli na stanovištia, kde absolvovali tri disciplíny. Prvá disciplína bol skok do diaľky z miesta, druhá disciplína bol beh cez prekážky a v poslednej disciplíne  odhádzali malí športovci loptu do diaľky. Vo výbornej športovej atmosfére na záver podujatia prišlo na rad vyhodnotenie, kde medzi najúspešnejšími športovcami sa často opakovalo meno Dorota Federičová. Mená ostatných víťazov sú zverejnené na fotografiách diplomov  z podujatia.

Okrem medailí pre víťazov sa mohli všetky deti tešiť z peknej pamiatky na podujatie, z keramického olympijského zajačika.

Foto: R.Kozlíková

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2024

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
51 12/06/2024 Západoslovenská vodárenská spoločnosť oznamuje, že od 13.6.2024 do 21.6.2024 bude vykonávať ročný odpočet vodomerov v miestnej časti Nitriansky Hrádok. Prosíme občanov o sprístupnenie vodomerov.

Zoznam daňových dlžníkov

Prístroj na záchranu ľudského života

Bezplatné poradensko-psychologické služby

Pomoc obetiam trestných činov

Ukrajina - informácie

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ