Mestské oslavy MDD

Medzinárodný deň detí v roku 2024 padol na sobotu a šurianske mestské oslavy sa v tomto roku konali trochu v predstihu, už v piatok 31. mája. Námestie bolo počas celého dopoludnia plné  zábavy a radosti, ktoré pre všetky deti v meste pripravilo Mesto Šurany, MsKS     a viaceré združenia a spolky. Deti mali možnosť vyskúšať si rôzne športové a zábavné aktivity. Najväčšiu pozornosť detí pútalo stanovište karatistov, ktorí predvádzali svoje športové umenie. A bolo čo obdivovať, pretože tento klub má naozaj skvelé výsledky a výborných reprezentantov. Majú vo svojich radoch viacerých majstrov Slovenska a ich vystúpenia boli pútavé. Aj ostatné športové kluby pripravili pre deti rôzne aktivity. Tenisti, stolní tenisti a hádzanárky zabávali  deti  materských, základných škôl, ale aj detí, ktoré prišli s rodičmi a príbuznými. Mestskí policajti, dobrovoľní aj profesionálni hasiči deťom umožnili vyskúšať  ich pracovné pomôcky, zistiť, ako a čo funguje v ich zásahových vozidlách a dokonca si mohli vyskúšať staručké, ale stále funkčné hasiace zariadenie. Priviezli ho členovia Dobrovoľného hasičského zboru z Nitrianskeho Hrádku. Krásnu Škodu 1000 MB alebo  historický autobus,  či “papalášske” Volgy mohli deti obdivovať vďaka šurianskemu klubu veteránov. Zábavné aktivity deťom ponúkali študenti gymnázia, pracovníčky Centra voľného času Šurany a tiež pracovníčky Mestského kultúrneho strediska Šurany. Študenti a učitelia SOŠ gastronómie a služieb v Šuranoch ponúkali deťom možnosť vyzdobiť si medovníček, alebo  vyrobiť si sviečku.  Členovia  Klubu športovej kynológie Šurany prišli na mestské oslavy MDD spolu s ich štvornohými zverencami, deti sa potešili a obdivovali poslušnosť a zručnosti psíkov. Počas dopoludnia program osláv doplnili aj žiaci ZUŠ T.Sládkoviča v Šuranoch svojim programom. Do programu mestských osláv MDD sa zapojili aj členovia Európskej komisie svojimi detskými aktivitami. 

Program osláv popoludní pokračoval v knižnici, kde sa mohli deti zabávať hrami a príbehmi. A bolo naozaj veselo. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným, ktorí pomohli vytvoriť naozajstnú oslavovú atmosféru.

JK

Foto: R.Kozlíková

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2024

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
51 12/06/2024 Západoslovenská vodárenská spoločnosť oznamuje, že od 13.6.2024 do 21.6.2024 bude vykonávať ročný odpočet vodomerov v miestnej časti Nitriansky Hrádok. Prosíme občanov o sprístupnenie vodomerov.

Zoznam daňových dlžníkov

Prístroj na záchranu ľudského života

Bezplatné poradensko-psychologické služby

Pomoc obetiam trestných činov

Ukrajina - informácie

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ