Mesiac úcty k starším - program „S úsmevom“ v podaní Ľudo Kuruc band

Mesto Šurany, Mestské kultúrne stredisko Šurany  zorganizovalo pri príležitosti “Mesiaca úcty k starším” program „S úsmevom“ v podaní Ľudo Kuruc band. Podujatie venované všetkým seniorom  za prítomnosti Mgr. Marcela Filagu, primátora mesta Šurany,  Ing. Miroslavy Zahorákovej, zástupkyni primátora mesta  a hostí z radov poslancov otvoril  RNDr. Miroslav Eliáš,  riaditeľ MsKS Šurany. Program navštívili i seniori z Domova Jesienka spolu s Ing. Petrom Bartovičom, riaditeľom sociálneho zariadenia.

 

Primátor mesta Šurany pozdravil seniorov svojim príhovorom: 

 

„Vážené seniorky a seniori,

mesiac október je venovaný úcte k starším. Chcem Vás uistiť, že moju úctu máte počas celého roka. Ste pre nás zdrojom nenahraditeľnej skúsenosti a životnej múdrosti. Zaslúžite si našu plnú pozornosť, dôstojný život aj príležitosti na sebarealizáciu.

Úcta k starším by mala byť hlavne spontánna a sústavná, veď starší ľudia si ju zaslúžia. Vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré môžu odovzdať mladším. Nezabudnime na pozdrav, ktorý je najjednoduchším prejavom ľudskej spolupatričnosti a rešpektovania iných ľudí – bez rozdielu veku. „Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo sa mu zračí v oku, podľa slov, podľa vrások a bielych vlasov. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi” hovorí jedna ľudová múdrosť.

Ste pre nás inšpiráciou a vzorom, my sme Vaša opora. Ďakujeme, že nám o trochu mladším odovzdávate svoje zručnosti, poznatky a znalosti. Ďakujem, že si ctíte tradície a zachovávate ich pre nasledujúce generácie.

Prajem Vám pevné zdravie, veselú myseľ, veľa úsmevu, elánu a radosti zo života . Prežite ďalšie roky obklopení láskou, úctou a pozornosťou svojich najbližších a dni Vášho zrelého veku prepletené vďačnosťou nás všetkých. Nech je Vaša jeseň života plná farieb, z ktorých každá bude znamenať jedno krásne prežité obdobie života.

Zo srdca Vám prajem milí seniori, aby bol pre Vás Októbrom každý mesiac v roku, aby sme Vám všetkým vždy podali pomocnú ruku, keď ju budete potrebovať a preukazovali vďaku, lásku, pozornosť a úctu, ktorú si plným právom určite zaslúžite.“

 

            Na podujatí nechýbalo ani chutné občerstvenie. Dobrá nálada bola krokom k veselej zábave a tancu na  melódie známych hitov od Karola Duchoňa.

 

 

-RK-

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2024

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
51 12/06/2024 Západoslovenská vodárenská spoločnosť oznamuje, že od 13.6.2024 do 21.6.2024 bude vykonávať ročný odpočet vodomerov v miestnej časti Nitriansky Hrádok. Prosíme občanov o sprístupnenie vodomerov.

Zoznam daňových dlžníkov

Prístroj na záchranu ľudského života

Bezplatné poradensko-psychologické služby

Pomoc obetiam trestných činov

Ukrajina - informácie

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ