Výnimoční piloti v Šuranoch

Povolanie pilota je veľmi atraktívne a pre mnohých chlapcov je to vysnívaná práca. Zároveň je to povolanie, ktoré si vyžaduje veľkú dávku sebaovládania, disciplíny. ale niekedy prináša aj   životu nebezpečné momenty. V Spoločenskej hale v Šuranoch dňa 10. októbra 2023 sa uskutočnilo stretnutie úspešných vojenských pilotov, ktoré pre návštevníkov pripravilo MsKS Šurany v spolupráci so Spoločnosťou M. R. Štefánika. Ešte pred stretnutím s verejnosťou, hostí prijal vo svojej kancelárii primátor mesta Šurany, Mgr. Marcel Filaga. Uskutočnil sa zápis do Pamätnej knihy mesta. Následne sa všetci presunuli na letisko, kde si prezreli priestory a niektorí z nich si zaspomínali na pôvodný stav bývalého vojenského letiska.  Pozvanie na stretnutie  prijali naozaj výnimoční piloti –  Ivan Bella, brigádny generál v.v.,  prvý slovenský  kozmonaut, Zdenko Bielik, plukovník v.v., ktorého Šťastena dvakrát pobozkala, lebo sa dvakrát z lietadla  katapultoval, Peter Dobrota, plukovník generálneho štábu v.v. rodák zo Šurian a momentálne riaditeľ leteckej spoločnosti Air Transport Europe, Gabriel Kopecký, plukovník v.v., inštruktor lietania, Marián Lauko, major v.v., veliteľ roja lietadiel, rodák zo Šurian. Jozef Takács, plukovník generálneho štábu, držiteľ Zlatého krídla za rok 2023 a František Zsoldos,  podplukovník v.v., display pilot, získal ocenenie Zaslúžilý pilot a Rytier oblohy.  Prítomní sa počas podujatia dozvedeli, ako sa hostia dostali k pilovaniu, kto bol ich vzorom a ako sa vyvíjala ich kariéra. Zdenko Bielik, pilot, ktorý sa dvakrát katapultoval, podrobne opísal momenty, ktoré túto udalosť spôsobili a čo nasledovalo hneď po nej. Rozprávanie I. Bellu o ceste do kozmu všetkých veľmi zaujalo a jeho láskavý a milý humor, ktorým svoje rozprávanie doplnil, bolo skvelým osviežením. Kariéra každého z hostí je veľmi inšpirujúca a hlavne mladí návštevníci  mohli byť  motivovaní . Po skončení akcie sa hostia ešte takmer hodinu venovali podpisovaniu a foteniu sa s návštevníkmi.

Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa pričinili o stretnutie s výnimočnými pilotmi, pretože sú naozaj výnimoční.

JK     

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2024

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
51 12/06/2024 Západoslovenská vodárenská spoločnosť oznamuje, že od 13.6.2024 do 21.6.2024 bude vykonávať ročný odpočet vodomerov v miestnej časti Nitriansky Hrádok. Prosíme občanov o sprístupnenie vodomerov.

Zoznam daňových dlžníkov

Prístroj na záchranu ľudského života

Bezplatné poradensko-psychologické služby

Pomoc obetiam trestných činov

Ukrajina - informácie

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ