Vernisáž výstavy prác Paverpolu

Techniku paverpolu  na Slovensko priniesla z Holandska kreatívna cestovateľka z Nitry a hneď si získala veľa priaznivcov. S  touto technikou  je možné vytvárať krásne umelecké diela – sochy, obrazy a rôzne dekoratívne predmety. Pri tvorbe sa využívajú rôzne materiály, ako drevo, papier, textil, hlina keramika, sadra a iné, ktoré sa spájajú špeciálnym tekutým lepidlom a farebne sa dotvárajú.

Táto technika učarovala umelcom aj laikom. V šurianskej synagóge sa 1. decembra 2022 konala vernisáž piatich dám,  z ktorých  síce ani jedna nemá výtvarné  vzdelanie, ale vďaka poverpolu sa cítia byť umelcami. Všetky tvoria pod vedením pani Stelly Kitkovej v Nových Zámkoch. Samotná líderka skupiny uvádzala  vernisáž slovami: “Vyskladaním komponentov, používaním farieb vytvarujeme svoje vnútorné pocity a emócie. ” Vernisáž  výstavy s názvom  VARIÁCIE  JEDINEČNOSTI predstavila tvorbu PhDr, Zuzany Kurucovej,  Mgr. Zuzany Lencsésovej, Marcely Timoranskej, Andrey Hlavačkovej a Angeliky Kľučkovej.  Súčasťou vernisáže bolo vystúpenie žiačok ZUŠ T.Sládkoviča  Šurany, ktoré svojim spevom a hrou na saxofón vytvorili príjemnú adventnú náladu. Výstavu si verejnosť môže pozrieť do 31. januára 2023 v šurianskej synagóge počas otváracích hodín.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2024

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam

Zoznam daňových dlžníkov

Prístroj na záchranu ľudského života

Bezplatné poradensko-psychologické služby

Pomoc obetiam trestných činov

Ukrajina - informácie

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ