Šurianske Mikulášske mestečko

      Šurany oslávili sviatok Mikuláša bohatým programom organizovaným Mestom Šurany  a Mestským kultúrnym strediskom Šurany . V Spoločenskej hale sa uskutočnili tradičné Vianočné tvorivé dielne, na ktoré prijali pozvanie základné školy zo Šurian, Základná umelecká škola Šurany,  Centrum voľného času Šurany , Stredná odborná škola gastronómie a služieb, OZ LOTTA a ľudoví remeselníci zo Šurian i okolia.   Túto oslavu ľudskej fantázie a tvorivosti prišiel pozdraviť pán primátor mesta  Mgr. Marcel Filaga spolu  s Ing. Miroslavou Záhorákovou, zástupkyňou primátora. Pod šikovnými rukami účastníkov vznikali  oku lahodiace predmety na vianočnú tematiku, vyrábané z rôznych druhov materiálu. Návštevníkov inšpirovala vianočná  výzdoba ,  či darček pre svojich najbližších v podobe výtvorov  i  dobrej knihy z Knižnice Michala Matunáka Šurany.  K pravej vianočnej atmosfére prispela vôňa oplátok, medovníkov  i cukrovej vaty. Vianočné tvorivé dielne majú v Šuranoch už 16 ročnú tradíciu. Sú neodmysliteľnou súčasťou adventného obdobia. Ich formou sa uchovávajú  a zároveň odovzdávajú  hodnotné  ľudové tradície, ktorých studnica je bezodná. Účastníci tvorivých dielní darovali zástupcom  OZ Inšpirujeme svet Mg.  Marcelovi Filagovi a Ing. Miroslave Záhorákovej  krásne predmety  so svojej tvorby, ktoré potešia mnohých  ľudí v hmotnej núdzi.

      Námestie hrdinov na Mikulášskych trhoch  rozvoniavalo sladkým punčom a vianočnými pochutinami a prilákalo do mesta ľudí nielen zo Šurian,  ale i okolia.  Pozornosť návštevníkov pútala krásne vyzdobená stromčeková alej,  pod ktorú sa podpísali inšpiratívne nápady žiakov základných, materských škôl i žiakov Centra voľného času a ZUŠ Tibora Sládkoviča.

      Mikuláš v sprievode anjelov a neposlušného čerta zavítal i na Mestský úrad, kde pozdravili pána primátora a jeho spolupracovníkov.

      Večer patril čarovnej atmosfére v očakávaní Mikuláša. Mesto sa zaplnilo deťmi, ktoré sa  s  nadšením a radosťou pripojili k promenáde krásnych  anjelov.   So spevom a zvončekmi  spoločne sprevádzali mestom  Mikuláša s pomocníkmi  v jeho hviezdnom aute.  Na Námestí hrdinov sa deti  predbiehali v recitovaní a spievaní.  Ku kultúrnemu programu prispeli žiaci ZUŠ Tibora Sládkoviča.  Mikulášska nádielka potešila hlavne tých najmenších.  Nesmierna radosť nastala pri spoločnom  rozsvietení  Vianočného stromčeka na Námestí hrdinov.   Tento deň plný  pohody , vzájomnej radosti  šťastia, lásky, inšpirácie a tvorivosti odovzdal  ľuďom množstvo   pozitívnej energie z príchodu najkrajšieho sviatku v roku.

 

Renáta Kozlíková

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2023

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ