Prečítané leto a iné letné aktivity šurianskej knižnice

            Letné knižkovanie pre celú rodinu alebo Abeceda prečítaného leta je jednou z letných aktivít, ktoré Mestská knižnica M.Matunáka Šurany pripravila pre verejnosť na leto 2022. Počas prázdnin podľa  tém sú pre čitateľov aj návštevníkov pripravené tematické aktivity zameraní na mesto, tmu a pomoc. Jednotlivé týždne sú venované fontánam, panelákom, tajným uličkám, snom, nočnej oblohe, baterkám, putovaniu, dobrom čaji a priateľoch. Témou tajných uličiek sa prišli do knižnice v piatok 15. júla popoludní zabaviť deti z tábora. Keďže boli početnejšia skupinka, boli rozdelení podľa veku na dve časti. Práve tí neskôr narodení sa venovali mestu a jeho tajným uličkám. Okrem čítania príbehu o dopranej značke sa deti venovali aj názvom ulíc v Šuranoch, dôležitým budovám a  významným osobnostiam mesta. Vymýšľali veselé aj originálne názvy ulíc, hľadali na mape mesta dôležité objekty a nakreslili aj mapu cesty do školy.

Druhá skupinka sa zamerala na prácu s knihou, s jej prezentáciou, propagáciou a spoločne s pracovníčkou knižnice si priblížili knihovnícku prácu. Zisťovali čo všetko je potrebné poznať a vedieť pri samotnom knihovníckom spracovávaní, ale aj aká dôležitá je dobrá reklama. Výsledkom ich snaženia boli celkom zaujímavé  nápady.

Knižnica M. Matunáka v Šuranoch je pre verejnosť otvorená počas letných prázdnin počas celého pracovného týždňa – pondelok od 8,00 – 12,00, utorok, streda, štvrtok a piatok  od 8,00 – 12,00 a od 13,00 – 16,00. Čitatelia  a návštevníci tu nájdu novinky slovenskej aj zahraničnej literárnej tvorby pre dospelých aj pre deti a mládež.

JK   

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2023

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ