Vítanie Mája v Šuranoch a v jeho častiach

Príchod mesiaca máj, mesiaca, ktorý má tiež prívlastok  mesiacom lásky, sa v meste Šurany a  v jeho okolí slávi už tradičným  stavaním májov. Títo krásna tradícia sa udržuje už niekoľko desaťročí. V roku 2022 sa mohla uskutočniť bez obmedzení a s plnou parádou.

Na príprave a organizácii Vítania  Mája sa v Šuranoch podieľalo viacero inštitúcií a uskutočnilo sa v piatok 29. apríla. Mesto Šurany, Mestské kultúrne stredisko Šurany, OZ Spoločne ďalej,  Amfik Šurany a dobrovoľníci  sa spojili a dielo sa  podarilo.    Lampiónový sprievod vo folklórnom  šate, ale aj bez neho sa o 18,00 hod, vydal od Supermarketu mestom. Jeho veľká početnosť príjemne prekvapila organizátorov. Prišli malí i veľkí,  s lampiónom i bez neho, ale s chuťou  niečo zažiť. Počasie bolo bonusom celého večera. V čele sprievodu stáli  na korbe auta  dva páry krásne vyzdobené krojmi a všetkým okolostojacim mávali . Za nimi pokračovali ostaní krojovaní účastníci. Dobrovoľní  hasiči  v hojnom počte sa tiež  pridali vo svojich  odevoch. Za nimi sa zaradili ostaní, ktorí  sa pridali do sprievodu. Sprievod uzatvárali recesistickí motorkári na “pinďúroch”.   Takto  spoločne prešli celým stredom mesta a sprievod ukončili na amfiteátri, kde sa prítomným prihovoril primátor mesta Šurany, Ing. Marek Oremus. Potom nasledoval kultúrny program, v ktorom vystúpila bánovská dychovka Rosička, detský folklórny súbor Šurianček,  folklórny súbor Beťári z Mojzesova a hudobná skupina Akcent Live.

Stavanie Mája na jednotlivých častiach mesta, v Nitrianskom Hrádku a na Kostolnom Seku, sa konalo v sobotu,  30. apríla o 17,00 a 17,30 hod. Členovia dobrovoľných hasičských zborov z oboch častí sa aktívne zapojili do stavania májov a kultúrny program dodali členovia speváckych súborov z Nitrianskeho Seku – Váraďani a z Kostolného Seku – ženská spevácka skupina. Poslanci  mestského zastupiteľstva, zastupujúci tieto časti, pozdravili túto milú slávnosť .

Všetkým patrí poďakovanie a želanie krásneho prežitia  mesiaca lásky – mája.

JK

Fotograf: Renáta Kozlíková

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ