Otvorenie nabíjacej stanice pre elektromobily

Nabíjaciu stanicu pre elektromobily otvorili dňa 17.12.2021 pri parkovisku na ulici MDŽ 2 v Šuranoch. Prvý mesiac ju môžu obyvatelia a návštevníci mesta využívať v skúšobnej prevádzke zadarmo.

Primátor Šurian Ing. Marek Oremus podotkol, že elektromobilita je silnou súčasťou dopravy v budúcnosti. „Príklady zo zahraničia ukazujú, že elektromobily vďaka nulovej produkcii lokálnych emisií a zníženiu ekologickej záťaže do miest rozhodne patria. Som rád, že sa nám podarilo poskytnúť obyvateľom Šurian možnosť nabíjať elektromobily takmer v centre mesta. Verím, že táto forma podpory elektomobility bude pre obyvateľov nášho mesta prínosom,“ povedal Ing. Oremus.

Nabíjacia stanica STAND Box od spoločnosti Elektro-Stralight s.r.o. má výkon dvakrát 22 kW-AC a môže súčasne nabíjať dve autá. „Identifikácia je riešená Aplikacie Sminn Drive, ktorú si môžete voľne stiahnuť na vašom telefóne cez Google Play alebo App Store .Po zaregistrovaní sa do Aplikácie spustite nabíjanie načítaním QR kódu, alebo štvormiestnym číselným kódom umiestneným pod každým požadovaným konektorom, s ktorého chcete nabíjať. Ďalšou možnosťou nabíjania pomocou zabezpečenia si RFID karty, ktorú si viete vo svojom profile automaticky dobíjať.

Návod ako správne obsluhovať nabíjaciu stanicu nájdete i na samotnom skelete nabíjacej stanice.

Doba nabíjania je maximálne štyri hodiny, po ich uplynutí je k dispozícii ešte 30-minútová časová rezerva na opustenie parkoviska.

Fotograf: Renáta Kozlíková

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2024

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam

Zoznam daňových dlžníkov

Prístroj na záchranu ľudského života

Bezplatné poradensko-psychologické služby

Pomoc obetiam trestných činov

Ukrajina - informácie

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ