Šuriansky candrbál 2021

Mestské kultúrne stredisko Šurany pripravilo pre občanov a návštevníkov mesta Šurany v poslednú prázdninovú stredu Šuriansky candrbál. V šurianskom  nárečí candrbál znamená ľudovú tanečnú zábavu, ktorá bola v tomto prípade doplnená ukážkami ľudových remesiel. Muzikou a  dobrou zábavou sa zaplnila ulica v centre mesta a mladí i skôr narodení si mohli vyskúšať krížikovú výšivku, lúpanie kukurice, drôtikovanie a pletenie košíkov. Okrem toho mohli vidieť prácu s cepami, vidlami, skúsiť točiť kolovrátok  a  spoznať krásy  ľudového kroja. Do tanca a pre dobrú náladu návštevníkov vyhrávali muzikanti kapely  Veselá muzika. Návštevníci si  zanôtili známe aj menej známe pesničky a popri tom si preverili svoje zručnosti v ľudových remeslách. Organizátorov príjemne prekvapila bohatá návštevnosť, vďaka ktorej sa vytvorila na candrbále dobrá nálada.. S prekvapivým úspechom sa stretlo koryto s kukuricou, ktoré zaujalo  hlavne deti.  Preverilo ich poznatky o tejto tradičnej slovenskej plodine a tiež niektorým zlepšilo jemnú motoriku.   Krížikovú  výšivka bola hlavne pre malých návštevníkov náročná, ale práca s ihlu a bavlnkou na vyšívanie s pomocou papierovej predlohy deti zaujala. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa pričinili o uskutočnenie  tohto podujatia, ktoré bolo súčasne ukončením kultúrneho leta 2021. 

JK

Fotograf: Renáta Kozlíková

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

Daňové priznanie 2021

Zníženie a odpustenie poplatku za komunálne odpady - všetky informácie

INFORMÁCIE K PREDLOŽENIU VYÚČTOVANIA DOTÁCIE POSKYTNUTEJ Z ROZPOČTU MESTA ŠURANY V ROKU 2020

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ