Pojazdná knižnica v šurianskej knižnici

            Raňajky s Eisteinom, Majstrovstvo, Pracovní pohovor jak se připravit a vést vás nejlepší pohovor v živote a mnohé iné tituly sú súčasťou projektu občianskeho združenia Inšpirujme svet s názvom Pojazdná knižnica. OZ  sa zameriava na pomoc sociálne slabším, seniorom,  znevýhodneným skupinám a iným aktivitám, ku ktorým  patrí aj projekt  Pojazdná knižnica. Bol predstavený a uvedený do sveta v Mestskej knižnici M.Matunáka v Šuranoch 19. júna 2020 za prítomnosti zástupcov Nitrianskeho samosprávneho kraja, Mesta Šurany, zástupcov Nadácie “Pomoc” a známych športových osobnosti. Členovia OZ sa  snažia ponúknuť možnosť získať prostredníctvom motivačnej literatúry a literatúry, ktorá približuje život  niektorých  významných športových, kultúrnych  a iných osobností, ktoré zažili úspechy a podelili sa o ne vo svojich biografiách, ukázať možnosti ako zlepšiť svoj život a tiež poukázať na dobré vzory.    Pojazdná knižnica  bude v šurianskej knižnici od 19. júla do 18.augusta 2020 a potom poputuje do kaviarne Castle Cafe Nové Zámky a postupne do ďalších verejných priestorov, kde si čitatelia môžu vybrať s viac ako 60 zaujímavých kníh.

Pojazdnú knižnicu v šurianskej knižnice do života uvádzali viacerí hostia, medzi nimi úspešný hokejista Boris Valábik, futbalista Igor Demo, podpredseda NSK   Igor Éder a primátor mesta Šurany Marek Oremus. Na milej slávnosti sa zúčastnili aj poslanci NSK, poslanci  MsZ Šurany a zástupcovia MsÚ Šurany, Príjemným spestrením slávnosti bolo čítanie z kníh hostí – Srdce na trávniku /autorov I. Demo a M.Staško/ a Volali ma Bitkár s podnázvom Otvorené rozprávanie o zákulisí hokeja / B.Valábik a M. Szücs/. Všetci hostia zaželali Pojazdnej knižnici veľa čitateľov a členom OZ Inšpirujme  svet veľa úspechov v ich práci.

JK

Fotograf: Renáta Kozlíková

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ