15. ročník vianočných tvorivých dielní

V Spoločenskej hale  sa stretli v prvý adventný týždeň na 15. ročníku vianočných tvorivých dielní priaznivci  kreatívnych nápadov a ľudovej tvorivosti. Toto tradičné podujatie uskutočnilo Mestské kultúrne stredisko Šurany. Pod šikovnými rukami účastníkov vznikali  oku lahodiace predmety na vianočnú tematiku, vyrábané z rôznych druhov materiálu. Návštevníci mohli nielen nabrať inšpirácie na sviatočnú výzdobu, či darček pre svojich najbližších, ale zároveň sa mohli priučiť rôznym technikám ako je drôtovanie, čipkovanie či práca so šúpolím a iné.   Žiaci zo Strednej odbornej školy gastronómie a služieb Šurany predviedli vianočné stolovanie a ukázali svoju zručnosť pri výrobe a výzdobe sladkých medovníčkov, ktoré by  pri štedrej večeri nemali chýbať. Chlapci zo Strednej odbornej školy technickej sa pýšili chutnými palacinkami, ktoré získali prvenstvo v tohtoročnom Palacinka“feste“ .  Vôňa oplátok, medovníkov  či cukrovej vaty  prispela k vianočnej atmosfére.

„Vianočné tvorivé dielne majú v Šuranoch už 15 ročnú tradíciu. Sú neodmysliteľnou súčasťou adventného obdobia. Tešíme sa , že každým rokom záujem o toto podujatie vzrastá . Formou Vianočných tvorivých dielní  sa uchovávajú  a zároveň odovzdávajú  hodnotné  ľudové tradície, ktorých studnica je bezodná.“  Na margo podujatia organizátorka Renáta Kozlíková.  

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ