Matematika veselo a zábavne v knižnici

 

Ak sa robí  propagácia matematiky a iných prírodných vied zábavnou formou, môže pritiahnuť k jej štúdiu viac mladých ľudí   Pracovníčky Mestskej knižnice M. Matunáka v Šuranoch v spolupráci s Katedrou matematiky Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre sa o to snažia už niekoľko rokov počas Týždňa vedy. Tohtoročná  aktivita sa uskutočnila 15. novembra a  zapojili sa do nej žiaci druhého stupňa ZŠ Bernolákova Šurany, Cirkevnej základnej školy v Šuranoch a ZŠ a MŠ Lipová . Lektorka Paedr. Lucia Vargová PhD. Ktorá prišla do šurianskej knižnice aj tento rok, si pre siedmakov a ôsmakov pripravila rôzne  zábavné úlohy. Prostredníctvom nich ukázala žiakom ako sa ľahko a dobre dajú tvoriť grafy, čo všetko sa dá z nich vyčítať a ako sa dá s nimi zabávať. Spoločne si vytvorili tabuľku a následnú štatistiku obľúbenosti mobilných telefónov v ich triede a porovnali sa so svetovými výsledkami. Naučili sa, čo sú to histogramy, proporcie, osi, ale hlavne sa popri tom aj dobre zabávali. Poďakovanie patrí najmä vedeniu katedry za ich čas a nápady, ktoré vynakladajú na tento účel.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zriadenie mobilného odberného miesta v okrese Nové Zámky

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

STOP BYROKRACII

SODB 2021

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2019

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Kalendárium mesta Šurany na rok 2020

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu obce na rok 2021

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
20 11/11/2020 Mestský podnik služieb Šurany oznamuje občanom, že zberný dvor bude od 12.11.2020 otvorený podľa platných nariadení vlády.
21 09/12/2020 Vážení občania od 9.12.2020 je na ulici Komenského 2, Šurany otvorené mobilné odberové miesto na antigénové testovanie. Každý pracovný deň od 10.00 do 18.00.hod. TESTOVANIE JE BEZPLATNÉ.

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ