Šurianske deti zo ZCŠ Žofie Bosniakovej boli na oslave

Žiaci 1.stupňa Základnej cirkevnej školy Žofie Bosniakovej boli na malej oslave stých narodenín spisovateľky Márie Ďuričkovej, ktorá sa konala v Mestskej knižnici M.Matunáka v Šuranoch 15. októbra 2019. Prostredníctvom projektu Zázračné kľúče od hravého čítania, ktorý pripravila pre deti nezisková organizácia Osmijanko, sa deti zoznámili s dvomi ľudovými rozprávkami, ktoré autorka upravila – Janko Polienko a Zlatá priadka. Herec Miro Mihálek v bábkovom divadelnom predstavení spolu s deťmi oživoval bábku Janka Polienka spevom uspávanky a pomáhali mu ujsť od zlej bosorky, ktorá navyše šušlala a škriekala. Láska, dobrota a ochota pomáhať boli ocenené aj v druhej dramatizovanej rozprávke Zlatá priadka. I do nej Mária Ďuríčková vložila neopakovateľné prvky slovenskej ľudovej slovesnosti a krásu našich tradícií. Predel medzi rozprávkami bol vyplnený informáciami o živote a tvorbe autorky. Deti si mohli v závere podujatia bábky ježibaby, kráľa, Janka Polienka, Martinka Klinkáša a ďalších vyskúšať.
Podujatie bolo realizované s finančných prostriedkov Nitrianskeho samosprávneho kraja.


JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Pomoc obetiam trestných činov

Daňové priznanie 2021

Zníženie a odpustenie poplatku za komunálne odpady - všetky informácie

Dotácie z rozpočtu mesta za rok 2020

INFORMÁCIE K PREDLOŽENIU VYÚČTOVANIA DOTÁCIE POSKYTNUTEJ Z ROZPOČTU MESTA ŠURANY V ROKU 2020

STOP BYROKRACII

SODB 2021 - Všeobecné informácie

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2019

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
24 17/03/2021 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 18.3.2021: pondelok - piatok od 8:00 do 12:00 h. a od 12:30 do 17:00 h., sobota od 9:00 do 12:00 h., prestávka na dezinfekciu 12:00-12:30.
25 26/03/2021 Mestský podnik služieb oznamuje občanom, že zberový dvor bude od pondelka 29.03.2021 otvorený.

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ