Šurianske deti zo ZCŠ Žofie Bosniakovej boli na oslave

Žiaci 1.stupňa Základnej cirkevnej školy Žofie Bosniakovej boli na malej oslave stých narodenín spisovateľky Márie Ďuričkovej, ktorá sa konala v Mestskej knižnici M.Matunáka v Šuranoch 15. októbra 2019. Prostredníctvom projektu Zázračné kľúče od hravého čítania, ktorý pripravila pre deti nezisková organizácia Osmijanko, sa deti zoznámili s dvomi ľudovými rozprávkami, ktoré autorka upravila – Janko Polienko a Zlatá priadka. Herec Miro Mihálek v bábkovom divadelnom predstavení spolu s deťmi oživoval bábku Janka Polienka spevom uspávanky a pomáhali mu ujsť od zlej bosorky, ktorá navyše šušlala a škriekala. Láska, dobrota a ochota pomáhať boli ocenené aj v druhej dramatizovanej rozprávke Zlatá priadka. I do nej Mária Ďuríčková vložila neopakovateľné prvky slovenskej ľudovej slovesnosti a krásu našich tradícií. Predel medzi rozprávkami bol vyplnený informáciami o živote a tvorbe autorky. Deti si mohli v závere podujatia bábky ježibaby, kráľa, Janka Polienka, Martinka Klinkáša a ďalších vyskúšať.
Podujatie bolo realizované s finančných prostriedkov Nitrianskeho samosprávneho kraja.


JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

STOP BYROKRACII

SODB 2021

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2019

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Obchodná mapa

Kalendárium mesta Šurany na rok 2020

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu obce na rok 2021

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
7 16/03/2020 Slovenská pošta Šurany1 oznamuje občanom že na poštu je možný vstup len s ochranou tváre (rúškom,respirátorom,šálom,šatkou).

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ

Oficiálna Facebook stránka mesta Šurany