Šuriansky literárny pondelok s hudbou a tancom

Šurianske literárne pondelky, ktoré sa uskutočňujú  počas prázdnin v Šuranoch, pokračovali 29. júla 2019 pred Kaviarňou Žofia  predstavením regionálnych autoriek pre deti a mládež – Eleny Schronerovej a Ľubici Steinerovej. Elena Schronerová,  objasnila začiatky tvorby literatúry pre deti. Zaujímavé boli básničky pomáhajúce deťom s hláskami a tiež veselé hádanky. Jej knihy nesú názvy Kamarátka básnička a S veršíkmi na dlani. V súčasnosti sa venuje rôznym  ručným kreatívnym prácam a vyrába zaujímavé darčekové predmety. Druhý hosť, autorka textov hovoriacich kníh, Ľubica Steinerová, predstavila svoje dve publikácie o dvoch  mačkách Mii a Kii – Mia na farme a Mia v meste. Prvá z nich  prináša deťom od troch rokov pútavý príbeh o zatúlanom mačiatku, úlohy, hádanky, množstvo zvukov, básničiek a veľa zaujímavostí zo života na farme. Je bohato ilustrovaná a neobsahuje žiadne texty, čo ocenili deti, ktoré ešte nepoznajú písmenká. Príbeh nahovorila Zuzana Tlučková a deťom aj dospelým sa veľmi páčil. Jej pokračovanie má názov Mia v meste, kde mačička hľadá svoju stratenú sestru.  Texty  napísané Ľ. Steinerovou v tomto príbehu  nahovorila herečka P. Jariabková. Práca s hovoriacim perom zaujala malých i väčších, všetci si chceli  vyskúšať jeho fungovanie. K príjemnej a uvoľnenej atmosfére prispelo i vystúpenie detského  folklórneho súboru Šurianček.

Projekt bude pokračovať 26. augusta o 10,00  predstavením regionálnych básnikov Jána Litváka a Emila Babína. Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore  Nadácie ZSE.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Pomoc obetiam trestných činov

Daňové priznanie 2021

Zníženie a odpustenie poplatku za komunálne odpady - všetky informácie

Dotácie z rozpočtu mesta za rok 2020

INFORMÁCIE K PREDLOŽENIU VYÚČTOVANIA DOTÁCIE POSKYTNUTEJ Z ROZPOČTU MESTA ŠURANY V ROKU 2020

STOP BYROKRACII

SODB 2021 - Všeobecné informácie

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2019

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
24 17/03/2021 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 18.3.2021: pondelok - piatok od 8:00 do 12:00 h. a od 12:30 do 17:00 h., sobota od 9:00 do 12:00 h., prestávka na dezinfekciu 12:00-12:30.
25 26/03/2021 Mestský podnik služieb oznamuje občanom, že zberový dvor bude od pondelka 29.03.2021 otvorený.

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ