Menu
Panoráma Šurian z hora

Šuriansky literárny pondelok s hudbou a tancom

Šurianske literárne pondelky, ktoré sa uskutočňujú  počas prázdnin v Šuranoch, pokračovali 29. júla 2019 pred Kaviarňou Žofia  predstavením regionálnych autoriek pre deti a mládež – Eleny Schronerovej a Ľubici Steinerovej. Elena Schronerová,  objasnila začiatky tvorby literatúry pre deti. Zaujímavé boli básničky pomáhajúce deťom s hláskami a tiež veselé hádanky. Jej knihy nesú názvy Kamarátka básnička a S veršíkmi na dlani. V súčasnosti sa venuje rôznym  ručným kreatívnym prácam a vyrába zaujímavé darčekové predmety. Druhý hosť, autorka textov hovoriacich kníh, Ľubica Steinerová, predstavila svoje dve publikácie o dvoch  mačkách Mii a Kii – Mia na farme a Mia v meste. Prvá z nich  prináša deťom od troch rokov pútavý príbeh o zatúlanom mačiatku, úlohy, hádanky, množstvo zvukov, básničiek a veľa zaujímavostí zo života na farme. Je bohato ilustrovaná a neobsahuje žiadne texty, čo ocenili deti, ktoré ešte nepoznajú písmenká. Príbeh nahovorila Zuzana Tlučková a deťom aj dospelým sa veľmi páčil. Jej pokračovanie má názov Mia v meste, kde mačička hľadá svoju stratenú sestru.  Texty  napísané Ľ. Steinerovou v tomto príbehu  nahovorila herečka P. Jariabková. Práca s hovoriacim perom zaujala malých i väčších, všetci si chceli  vyskúšať jeho fungovanie. K príjemnej a uvoľnenej atmosfére prispelo i vystúpenie detského  folklórneho súboru Šurianček.

Projekt bude pokračovať 26. augusta o 10,00  predstavením regionálnych básnikov Jána Litváka a Emila Babína. Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore  Nadácie ZSE.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Jarmok 2019 - Všetky informácie

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Rýchle oznamy

wdt_IDPridanéOznam
10510/09/2019MO SZZ pozýva pri príležitosti Šurianskeho jarmoku všetkých občanov na výstavu ovocia, zeleniny, kvetov a kompótov v dňoch 20. a 21.9.2019 do SH. Vzorky ovocia a zeleniny je možné priniesť do Spoločenskej haly 19.9.2019 od 16.00 do 18.00 hod.
10719/09/2019FUTBAL: ŠK Šurany-OFK Tovarníky, sobota 21.9.2019 o 15:30 h. futbalový štadión v Šuranoch

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Vaše foto zo Šurian

Máte aktuálnu fotku z bežného života v meste? Môžete nám ju poslať  priamo z webu cez náš KONTAKTNÝ FORMULÁR.

Archív videí zo zasadnutí MsZ

Oficiálna Facebook stránka mesta Šurany