Šuriansky literárny pondelok s hudbou a tancom

Šurianske literárne pondelky, ktoré sa uskutočňujú  počas prázdnin v Šuranoch, pokračovali 29. júla 2019 pred Kaviarňou Žofia  predstavením regionálnych autoriek pre deti a mládež – Eleny Schronerovej a Ľubici Steinerovej. Elena Schronerová,  objasnila začiatky tvorby literatúry pre deti. Zaujímavé boli básničky pomáhajúce deťom s hláskami a tiež veselé hádanky. Jej knihy nesú názvy Kamarátka básnička a S veršíkmi na dlani. V súčasnosti sa venuje rôznym  ručným kreatívnym prácam a vyrába zaujímavé darčekové predmety. Druhý hosť, autorka textov hovoriacich kníh, Ľubica Steinerová, predstavila svoje dve publikácie o dvoch  mačkách Mii a Kii – Mia na farme a Mia v meste. Prvá z nich  prináša deťom od troch rokov pútavý príbeh o zatúlanom mačiatku, úlohy, hádanky, množstvo zvukov, básničiek a veľa zaujímavostí zo života na farme. Je bohato ilustrovaná a neobsahuje žiadne texty, čo ocenili deti, ktoré ešte nepoznajú písmenká. Príbeh nahovorila Zuzana Tlučková a deťom aj dospelým sa veľmi páčil. Jej pokračovanie má názov Mia v meste, kde mačička hľadá svoju stratenú sestru.  Texty  napísané Ľ. Steinerovou v tomto príbehu  nahovorila herečka P. Jariabková. Práca s hovoriacim perom zaujala malých i väčších, všetci si chceli  vyskúšať jeho fungovanie. K príjemnej a uvoľnenej atmosfére prispelo i vystúpenie detského  folklórneho súboru Šurianček.

Projekt bude pokračovať 26. augusta o 10,00  predstavením regionálnych básnikov Jána Litváka a Emila Babína. Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore  Nadácie ZSE.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ