Literárne pondelky v Šuranoch

Spoznávať  a propagovať zaujímavé  literárne osobnosti šurianskeho regiónu je snahou projektu  “Šurianske literárne pondelky”, ktorý s finančnou podporou Nadácie ZSE pripravuje pre verejnosť Mestská knižnica M. Matunáka v Šuranoch.  Počas leta a  prázdnin  pred Kaviarňou Žofia  sa návštevníci Šurian  aj jeho obyvatelia majú možnosť dozvedieť o novinkách literárnej tvorby vybraných autorov. V pondelok 22. júla 2019 o 10,00 sa predstavili historici  Karol Kolečáni  a Miroslav Eliáš, ktorí sa zaoberajú  historickými osobnosťami a dejinnými udalosťami nášho regiónu. Karolovi Kolečánimu  vyšla v roku 2018  publikácia Kostolný Sek,  v ktorej podrobne popísal dejiny časti mesta Šurany. Kniha Miroslava Eliáša  s názvom Šurany – Cesta dejinami mesta predstavuje zbierky mestského múzea. Ich rozprávanie  počas literárneho pondelka   bolo zamerané aj na zaujímavosti pri zbieraní materiálov a osobnostiam,  ktoré  boli predmetom ich štúdia. Propagáciu a prezentáciu  významných rodoch šurianskeho  regiónu výborne dopĺňala Musicantica.   Šurianske literárne pondelky budú pokračovať  29. júla o 10.00 – E. Schronerová a Ľ. Steinerová  ich tvorba pre deti a Šurianček,  26. augusta – J. Litvák a E. Babín, ich tvorba a Tamburáši.

Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore ZSE.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ