Literárne pondelky v Šuranoch

Spoznávať  a propagovať zaujímavé  literárne osobnosti šurianskeho regiónu je snahou projektu  “Šurianske literárne pondelky”, ktorý s finančnou podporou Nadácie ZSE pripravuje pre verejnosť Mestská knižnica M. Matunáka v Šuranoch.  Počas leta a  prázdnin  pred Kaviarňou Žofia  sa návštevníci Šurian  aj jeho obyvatelia majú možnosť dozvedieť o novinkách literárnej tvorby vybraných autorov. V pondelok 22. júla 2019 o 10,00 sa predstavili historici  Karol Kolečáni  a Miroslav Eliáš, ktorí sa zaoberajú  historickými osobnosťami a dejinnými udalosťami nášho regiónu. Karolovi Kolečánimu  vyšla v roku 2018  publikácia Kostolný Sek,  v ktorej podrobne popísal dejiny časti mesta Šurany. Kniha Miroslava Eliáša  s názvom Šurany – Cesta dejinami mesta predstavuje zbierky mestského múzea. Ich rozprávanie  počas literárneho pondelka   bolo zamerané aj na zaujímavosti pri zbieraní materiálov a osobnostiam,  ktoré  boli predmetom ich štúdia. Propagáciu a prezentáciu  významných rodoch šurianskeho  regiónu výborne dopĺňala Musicantica.   Šurianske literárne pondelky budú pokračovať  29. júla o 10.00 – E. Schronerová a Ľ. Steinerová  ich tvorba pre deti a Šurianček,  26. augusta – J. Litvák a E. Babín, ich tvorba a Tamburáši.

Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore ZSE.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

STOP BYROKRACII

SODB 2021

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2019

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Obchodná mapa

Kalendárium mesta Šurany na rok 2020

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu obce na rok 2021

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
7 16/03/2020 Slovenská pošta Šurany1 oznamuje občanom že na poštu je možný vstup len s ochranou tváre (rúškom,respirátorom,šálom,šatkou).

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ

Oficiálna Facebook stránka mesta Šurany