Menu
Panoráma Šurian z hora

Literárne pondelky v Šuranoch

Spoznávať  a propagovať zaujímavé  literárne osobnosti šurianskeho regiónu je snahou projektu  „Šurianske literárne pondelky“, ktorý s finančnou podporou Nadácie ZSE pripravuje pre verejnosť Mestská knižnica M. Matunáka v Šuranoch.  Počas leta a  prázdnin  pred Kaviarňou Žofia  sa návštevníci Šurian  aj jeho obyvatelia majú možnosť dozvedieť o novinkách literárnej tvorby vybraných autorov. V pondelok 22. júla 2019 o 10,00 sa predstavili historici  Karol Kolečáni  a Miroslav Eliáš, ktorí sa zaoberajú  historickými osobnosťami a dejinnými udalosťami nášho regiónu. Karolovi Kolečánimu  vyšla v roku 2018  publikácia Kostolný Sek,  v ktorej podrobne popísal dejiny časti mesta Šurany. Kniha Miroslava Eliáša  s názvom Šurany – Cesta dejinami mesta predstavuje zbierky mestského múzea. Ich rozprávanie  počas literárneho pondelka   bolo zamerané aj na zaujímavosti pri zbieraní materiálov a osobnostiam,  ktoré  boli predmetom ich štúdia. Propagáciu a prezentáciu  významných rodoch šurianskeho  regiónu výborne dopĺňala Musicantica.   Šurianske literárne pondelky budú pokračovať  29. júla o 10.00 – E. Schronerová a Ľ. Steinerová  ich tvorba pre deti a Šurianček,  26. augusta – J. Litvák a E. Babín, ich tvorba a Tamburáši.

Tento projekt sa uskutočňuje vďaka finančnej podpore ZSE.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Jarmok 2019 - Všetky informácie

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Rýchle oznamy

wdt_IDPridanéOznam
10510/09/2019MO SZZ pozýva pri príležitosti Šurianskeho jarmoku všetkých občanov na výstavu ovocia, zeleniny, kvetov a kompótov v dňoch 20. a 21.9.2019 do SH. Vzorky ovocia a zeleniny je možné priniesť do Spoločenskej haly 19.9.2019 od 16.00 do 18.00 hod.
10719/09/2019FUTBAL: ŠK Šurany-OFK Tovarníky, sobota 21.9.2019 o 15:30 h. futbalový štadión v Šuranoch

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Vaše foto zo Šurian

Máte aktuálnu fotku z bežného života v meste? Môžete nám ju poslať  priamo z webu cez náš KONTAKTNÝ FORMULÁR.

Archív videí zo zasadnutí MsZ

Oficiálna Facebook stránka mesta Šurany