Zo severu Slovenska s cennými kovmi

So siedmimi cennými kovmi sa v sobotu 27.04.2019 vrátili šurianski karatisti zo súťažného podujatia GRAND PRIX ŽILINA 2019. Zlato si v kategórii kata mladší žiaci vybojoval Samko Spáčil. Strieborné priečky obsadili Sofia Fialková v kata staršie žiačky, Olívia Doležajová v kumite staršie žiačky, Ema Rostecká v kumite juniorky a Natália Trubinská v kumite mladšie žiačky. Bronzovú medailu si do Šurian vezú Simon Kováč v kumite mladší kadeti a Lea Tvrdoňová v kumite dievčatá. Na podujatí sa celkovo zúčastnilo 50 klubov zo Slovenska. Poľka, Českej republiky a Rakúska. Náš šuriansky KARATE KLUB TRIUMPH sa v tejto konkurencii umiestnil na konečnom 21. mieste.

Šurany sa vďaka karatistickej mládeži zviditeľnili aj v ukončenej edície Slovenského pohára detí a mládeže. Víťazmi sa stali Samko Spáčil a Sofia Fialková. Obaja vo svojich vekových kategóriách nenašli premožiteľov. Sofia sa umiestnila tretia v kategórii agility. Olívia Doležajová len tesne skončila na celkovom druhom mieste a Natália Trubinská sa vyšvihla na bronzový stupienok. Výborné piate miesto obsadila Senja Trungelová a celkové šieste miesto sa ušlo Eme Kuricovej.

Úžasné úspechy šurianskych karatistov sú vzorom pre ostatných, že aj v malom meste je možné tvrdou prácou dosiahnuť veľké víťazstvá. Našim karatistom gratulujeme, držíme palce na blížiacom sa celoslovenskom šampionáte a ďakujeme za skvelú reprezentáciu.