Rodáčka zo Šurian predstavila "svojim" autobiografiu

Divadelná, filmová aj televízna herečka, ale hlavne rodáčka zo Šurian, Gabika Dolná, herečka, ktorá účinkovala vo všetkých muzikáloch Jozefa Bednárika, v rodnom meste predstavila svoju prvú knižnú publikáciu s názvom Jednoducho Gaba. V šurianskej knižnici sa  v piatok 16. decembra 2022, podvečer   podelila s rodákmi o svoje životné zážitky. Kniha bola do života uvedená v bufete Divadla A. Bagara v Nitre, kde ju tequilou  kropila spoločne s riaditeľom,  Jaroslavom Dóczym a dcérou.  Rodné mesto autorky bolo cieľom jej prvej cesty, kde sa s knižkou vybrala. Ako sama hovorí:” Preto som taká voňavá a sladká, lebo som sa narodila v Šuranoch, kde to vždy voňalo po cukre.”  Šuriansky cukrovar, žiaľ.  už nefunguje viac ako 20 rokov, ale spomienky  naň ostávajú v pamätiach mnohých.

Herečka a už aj spisovateľka, Gabika Dolná, prišla svoju knihu predstaviť v krásnom adventom čase, ktorému bolo venované aj  jej autorské čítanie. V úryvku o Lucii si zaspomínala na dávne zvyky, ktoré zažila u svojej milovanej babičky. Nezabudnuteľné štefanské zábavy pripomenula prítomným v ďalšej  čítanej ukážke.  

Stretnutia s rodákmi majú svoje čaro a počas tohto stretnutia sa Gabika Dolná zvítala s bratrancom, s ktorým sa nestretla už viac ako päťdesiat rokov, A dokonca,  kamarátku  z detstva. Stačilo jej pár sekúnd, aby si spomenula na tvár, meno a hneď aj na spoločné  zážitky. Veľmi milým momentom stretnutia bola účasť primátora mesta Šurany, Marcela Filagu, ktorý v závere stretnutia poďakoval Gabike Dolnej za propagáciu mesta, zaželal jej veľa zdravia a pokojné vianočné sviatky.  

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2023

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ