Doučko s Futbalom a iné

   Príbeh desaťročného Patrika plný napätia, slávnych futbalových mien, radostí aj sklamaní, ale hlavne o priateľstve, je  kniha Mariána Hatalu, ktorý ju prišiel predstaviť žiakom do Mestskej knižnice  M.Matunáka  v Šuranoch 16. júna 2022. Počas jeho  vtipného  rozprávania o tom, ako mal a má rád futbal a ako ho zo zdravotných dôvodov   nemohol hrať sa priznal, že táto práca bola  jeho dlhoročným snom. A výsledok je malým čitateľským zážitkom pre chlapcov, ale aj pre dievčatá.  Hosť, Marián Hatala, spisovateľ, prekladateľ a básnik,  sa rád hrá so slovami a písmenkami  a takýmto spôsobom píše a tvorí kalambúrske básne.  O ich tvorbe a význame žiakom porozprávala Jitka Rožňová, ktorá s autorovom  spolupracuje.  Deti Mariána Hatalu  preverili  ako  rýchlo  a  nápadito  vie  vytvoriť krátky text. Dostal za úlohu zo slov Kniha, Kolotoč a Ceruzka, pred ich očami vymyslieť niečo originálne. Výsledok  sa vydaril – “Súc popísaný vlastnou ceruzkou a neprečítaný knihami mám krásne rozkolotočovaný život.”   Okrem toho sa piataci a siedmaci bavili a úlohami  a hádankami, ktorých správne vyriešenie bolo odmenené.

Stretnutie s Mariánom Hatalom bolo posledným podujatím projektu “On/Off”, ktorý bol podporený   z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia. Cieľom celého projektu bolo predstaviť verejnosti zaujímavé a podnetné osobnosti a spestriť ich voľnočasové aktivity.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2024

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam

Zoznam daňových dlžníkov

Prístroj na záchranu ľudského života

Bezplatné poradensko-psychologické služby

Pomoc obetiam trestných činov

Ukrajina - informácie

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ