Doučko s Futbalom a iné

   Príbeh desaťročného Patrika plný napätia, slávnych futbalových mien, radostí aj sklamaní, ale hlavne o priateľstve, je  kniha Mariána Hatalu, ktorý ju prišiel predstaviť žiakom do Mestskej knižnice  M.Matunáka  v Šuranoch 16. júna 2022. Počas jeho  vtipného  rozprávania o tom, ako mal a má rád futbal a ako ho zo zdravotných dôvodov   nemohol hrať sa priznal, že táto práca bola  jeho dlhoročným snom. A výsledok je malým čitateľským zážitkom pre chlapcov, ale aj pre dievčatá.  Hosť, Marián Hatala, spisovateľ, prekladateľ a básnik,  sa rád hrá so slovami a písmenkami  a takýmto spôsobom píše a tvorí kalambúrske básne.  O ich tvorbe a význame žiakom porozprávala Jitka Rožňová, ktorá s autorovom  spolupracuje.  Deti Mariána Hatalu  preverili  ako  rýchlo  a  nápadito  vie  vytvoriť krátky text. Dostal za úlohu zo slov Kniha, Kolotoč a Ceruzka, pred ich očami vymyslieť niečo originálne. Výsledok  sa vydaril – “Súc popísaný vlastnou ceruzkou a neprečítaný knihami mám krásne rozkolotočovaný život.”   Okrem toho sa piataci a siedmaci bavili a úlohami  a hádankami, ktorých správne vyriešenie bolo odmenené.

Stretnutie s Mariánom Hatalom bolo posledným podujatím projektu “On/Off”, ktorý bol podporený   z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia. Cieľom celého projektu bolo predstaviť verejnosti zaujímavé a podnetné osobnosti a spestriť ich voľnočasové aktivity.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ