Tajomstvo Zabudnutého príbehu

Odhaliť tajomstvo zabudnutého príbehu sa dá alebo skúmaním, bádaním v histórii, alebo  využitím fantázie a jednoducho,  jeho vymyslením. Druhú možnosť využili žiaci výtvarného odboru ZUŠ T.Sládkoviča v Šuranoch počas workshopu, ktorý  sa uskutočnil v šurianskej knižnici 8. júna popoludní. Maliar Michal Bôrik a maliar, ilustrátor a grafik Miloš Kopták im priblížili prácu reštauratérov, ktorí svojou prácou starým, zničeným, ale stále krásnym predmetom vracajú dôstojnosť a často v nich nachádzajú  originálne príbehy. Aj malí výtvarníci dostali za úlohu doplniť, dotvoriť podľa svojej fantázie torzá obrázkov a nájsť, vymyslieť ich príbeh. Deti boli naozaj veľmi šikovné a pracovali s nasadením. Lepením, dokresľovaním a inými technikami dotvárali torzá obrazov a vytvárali tak nový, svoj, originálny príbeh. Tak vznikol, napríklad, Cirkus v džungli alebo  Príbeh o Ištváňovi, ktorý bol programátor.

Všetky práce, ktoré žiaci výtvarného odboru ZUŠ T.Sládkoviča  v Šuranoch vytvorili v mestskej knižnici M.Matunáka  si môžete pozrieť vo vestibule knižnice. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

JK

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2024

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam

Zoznam daňových dlžníkov

Prístroj na záchranu ľudského života

Bezplatné poradensko-psychologické služby

Pomoc obetiam trestných činov

Ukrajina - informácie

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ