Tajomstvo Zabudnutého príbehu

Odhaliť tajomstvo zabudnutého príbehu sa dá alebo skúmaním, bádaním v histórii, alebo  využitím fantázie a jednoducho,  jeho vymyslením. Druhú možnosť využili žiaci výtvarného odboru ZUŠ T.Sládkoviča v Šuranoch počas workshopu, ktorý  sa uskutočnil v šurianskej knižnici 8. júna popoludní. Maliar Michal Bôrik a maliar, ilustrátor a grafik Miloš Kopták im priblížili prácu reštauratérov, ktorí svojou prácou starým, zničeným, ale stále krásnym predmetom vracajú dôstojnosť a často v nich nachádzajú  originálne príbehy. Aj malí výtvarníci dostali za úlohu doplniť, dotvoriť podľa svojej fantázie torzá obrázkov a nájsť, vymyslieť ich príbeh. Deti boli naozaj veľmi šikovné a pracovali s nasadením. Lepením, dokresľovaním a inými technikami dotvárali torzá obrazov a vytvárali tak nový, svoj, originálny príbeh. Tak vznikol, napríklad, Cirkus v džungli alebo  Príbeh o Ištváňovi, ktorý bol programátor.

Všetky práce, ktoré žiaci výtvarného odboru ZUŠ T.Sládkoviča  v Šuranoch vytvorili v mestskej knižnici M.Matunáka  si môžete pozrieť vo vestibule knižnice. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

JK

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ