19. ročník Veľkonočných tvorivých dielní

V Spoločenskej hale v Šuranoch sa stretli nadšenci kreatívneho umenia  na tradičnom už 19. ročníku Veľkonočných tvorivých dielní –  podujatia ľudskej fantázie a tvorivosti  organizovaného Mestským kultúrnym strediskom Šurany . Tvorivé dielne otvoril RNDr. Miroslav Eliáš, riaditeľ MsKS Šurany.  Svoje inšpiratívne nápady na veľkonočnú tematiku predviedli žiaci  základných škôl, Základnej umeleckej školy Tibora Sládkoviča v Šuranoch, Strednej odbornej školy gastronómie a služieb v Šuranoch , ZŠ Lipová pod vedením pedagógov, ako i ľudoví remeselníci z okolia mesta.  Návštevníci mali možnosť vzhliadnuť ako pod šikovnými rukami účastníkov tvorivých dielní vznikajú  rôzne predmety , ktoré potešia každé srdce. Zároveň si mohli tieto techniky vyskúšať a nabrať mnoho inšpirácie.   Nápadom a fantázii sa medze nekládli. Stredná odborná škola gastronómie a služieb v Šuranoch predviedla ukážku sviatočného stolovania , výrobu a zdobenie  sladkých pochutín . Veľkonočné kraslice sa pýšili umeleckými prvkami dekupáže, vyšívaním a nalepovaním, vypichovaním, voskovaním i rôznymi inými technikami. Sviatočné ikebany, darčekové predmety, pohľadnice, obrazy, či zaujímavá keramika  sa vynímali na stoloch žiakov, tvoriacich pod vedením pedagógov . Do studnice bohatých ľudových tradícií zahŕňajúcich drôtovanie, techniky zo šúpolia, handier a rôzne iné, dali nahliadnuť ľudoví remeselníci. Anjelíci pre šťastie, šperky, predmety zo sadry, dreva a moduritu lákali hostí podujatia. Vzduchom sa šírila vôňa sladkej cukrovej vaty pána Júliusa Nyérsa z Bátorových Kosíh, ktorý z nej vykúzlil rôzne pestrofarebné kvety.  Pozitívna energia a radosť z prichádzajúcich sviatkov sa zrkadlila v očiach všetkých návštevníkov.

 

Renáta Kozlíková

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2024

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
51 12/06/2024 Západoslovenská vodárenská spoločnosť oznamuje, že od 13.6.2024 do 21.6.2024 bude vykonávať ročný odpočet vodomerov v miestnej časti Nitriansky Hrádok. Prosíme občanov o sprístupnenie vodomerov.

Zoznam daňových dlžníkov

Prístroj na záchranu ľudského života

Bezplatné poradensko-psychologické služby

Pomoc obetiam trestných činov

Ukrajina - informácie

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ