19. ročník Veľkonočných tvorivých dielní

V Spoločenskej hale v Šuranoch sa stretli nadšenci kreatívneho umenia  na tradičnom už 19. ročníku Veľkonočných tvorivých dielní –  podujatia ľudskej fantázie a tvorivosti  organizovaného Mestským kultúrnym strediskom Šurany . Tvorivé dielne otvoril RNDr. Miroslav Eliáš, riaditeľ MsKS Šurany.  Svoje inšpiratívne nápady na veľkonočnú tematiku predviedli žiaci  základných škôl, Základnej umeleckej školy Tibora Sládkoviča v Šuranoch, Strednej odbornej školy gastronómie a služieb v Šuranoch , ZŠ Lipová pod vedením pedagógov, ako i ľudoví remeselníci z okolia mesta.  Návštevníci mali možnosť vzhliadnuť ako pod šikovnými rukami účastníkov tvorivých dielní vznikajú  rôzne predmety , ktoré potešia každé srdce. Zároveň si mohli tieto techniky vyskúšať a nabrať mnoho inšpirácie.   Nápadom a fantázii sa medze nekládli. Stredná odborná škola gastronómie a služieb v Šuranoch predviedla ukážku sviatočného stolovania , výrobu a zdobenie  sladkých pochutín . Veľkonočné kraslice sa pýšili umeleckými prvkami dekupáže, vyšívaním a nalepovaním, vypichovaním, voskovaním i rôznymi inými technikami. Sviatočné ikebany, darčekové predmety, pohľadnice, obrazy, či zaujímavá keramika  sa vynímali na stoloch žiakov, tvoriacich pod vedením pedagógov . Do studnice bohatých ľudových tradícií zahŕňajúcich drôtovanie, techniky zo šúpolia, handier a rôzne iné, dali nahliadnuť ľudoví remeselníci. Anjelíci pre šťastie, šperky, predmety zo sadry, dreva a moduritu lákali hostí podujatia. Vzduchom sa šírila vôňa sladkej cukrovej vaty pána Júliusa Nyérsa z Bátorových Kosíh, ktorý z nej vykúzlil rôzne pestrofarebné kvety.  Pozitívna energia a radosť z prichádzajúcich sviatkov sa zrkadlila v očiach všetkých návštevníkov.

 

Renáta Kozlíková

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ