Veľkonočné tvorivé dielne na Kostolnom Seku

Sviatky Veľkej noci sú obdobím, kedy si domy a byty vyzdobujeme a skrášľujeme. Najpoužívanejšou ozdobou týchto sviatkov sú vajíčka, ktoré sú dotvárané rôznymi technikami. Šikovné seniorky  z Denného centra seniorov  z Kostolného  Seku sa v utorok 5. apríla stretli v kultúrnom zariadení  Kostolný Sek na tvorivých dielňach.  Vajíčka zdobili špagátom, bavlnkami, kvietkami a inými ozdobami, ktoré im pripravili pracovníčky Mestského kultúrneho strediska v Šuranoch. Aby im bolo veselšie,  k práci im prišli zaspievať jarné pesničky  ich kamarátky, speváčky  z Kostolného Seku. Súčasťou dielní bola výstavka ručných prác s motívom jari a Veľkej noci. Návštevníci  sa mohli inšpirovať rôznymi technikami zdobenia – nalepovaním, farbením, obhačkovaním,  dotváraním stužkami a inými technikami.  Veľký úspech  mali vajíčka zdobené slamou, ktoré boli naozajstnými umeleckými dielami. Okrem vajíčok boli na výstave aj obrusy s veľkonočnou výšivkou, vyšívané a maľované  obrazy a ozdobné zajace. Členky DCS z Kostolného Seku si tvorivé dielne vylepšili aj skvelými koláčikmi, ktorí si pripravili na utorkové dopoludnie. 

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ