Sviatočná aj športová nedeľa s nitrianskym biskupom Viliamom Judákom

   Originálnym spojením  občianskeho združenia Inšpirujme svet a Rímskokatolíckou farnosťou v Šuranoch sa podarilo v nedeľu 25. júla 2021 zorganizovať nezabudnuteľný sviatok a zároveň jedinečnú športové podujatie.  Nitriansky diecézny biskup Viliam Judák celebroval slávnostnú svätú omšu, ktorá bola oslavou stého výročia posvätenia Kaplnky Nepoškvrnenej Panny Márie pri rekreačnom areáli Tona. Filozofia OZ, ktorou je spájanie a vzájomná inšpirácia, sa naplnila a na príprave podujatia sa spojili mnohí pre dobrú vec – veriaci z Kostolného Seku, dobrovoľní hasiči , Mesto Šurany, mestskí aj štítni policajti a tiež niekoľko škôl a členovia OZ.  Biskup V. Judák vo svojej kázni poukázal na dôležitosť našej dedovizne, ktorá predstavuje duchovné dedičstvo a jeho nevyčísliteľné hodnoty. Poukázal na to, aké dôležité je zveľaďovať ho  a zachovať pre ďalšie generácie. V závere slávnostnej omše členovia OZ  pánovi  biskupovi podarovali cyklistický dres s číslom 16, ktorý pripomínal výročie jeho biskupskej vysviacky.

     Pokračovaním podujatia bola cyklopotulka po sakrálnych objektoch mesta Šurany a jeho častiach v spoločnosti pána biskupa. Asi 200-členný pelotón cyklistov  vyštartoval od farského kostola v Šuranoch a spoločne prešli viaceré významné cirkevné objekty, Pri každej z nich sa na chvíľu zastavili a spoločne sa pomodlili desiatok ruženca.

    Za organizáciu a pomoc pri príprave tejto nedele patrí poďakovanie všetkým, ktorí sa o to  pričinili.  Myšlienka spájania, niekedy aj nespojiteľného, obohacuje všetkých. Tak sa to stalo aj v nedeľu 25. júla v Šuranoch.

JK    

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ