Šurianske Šťastné miesto alebo Happy place

Súčasťou Kultúrneho leta 2021, ktoré organizuje Mestské kultúrne stredisko Šurany bolo aj podujatie, ktoré pripravilo OZ Inšpirujme svet v sobotu 24. júla v rekreačnom areáli Tona. Bolo určené pre malých i veľkých a ponúkalo bohatý program a veľa zážitkov.  Členovia občianskeho združenia zapojili mnohé inštitúcie, spolky a organizácie, ktoré spoločne ponúkali návštevníkom možnosť nájsť si niečo pre seba, nájsť si to svoje „šťastné miesto“.

Do projektu sa aktívne zapojilo aj Mestské kultúrne stredisko Šurany. Jeho pracovníčky pripravili viaceré aktivity určené pre deti aj pre dospelých. Priestorová fotografická výstava Šurianskej naj – 7 divov sveta, fotografky Renáty Kozlíkovej, bola umiestnená pri tobogáne  v sobotu a nedeľu 24. a 25. 7.  Od 26. júla   ju záujemcovia môžu vidieť na oplotení Obchodnej akadémie  v Šuranoch. Bábkové divadielko, ktoré pre všetky deti pripravili aj zahrali pracovníčky šurianskej knižnice, bolo inšpirované rozprávkou O Zlatej rybke. Divadielko bolo interaktívne, deti si vyskúšali chytanie  rybičiek na udicu a veľmi ich to zaujalo. Okrem  toho sa deti vďaka pracovníčkam MsKS Šurany mohli premeniť na chvíľku na čokoľvek – psíka, leva, jednorožca,… – deti v radoch stáli na kreslenie na tvár a tešili sa na svoju premenu. Samotné  deti kreslili na asfalt kriedami rybky, domčeky, dinosaurov a všeličo iné. Deťom sa veľmi páčilo aj hádzanie krúžkov na cieľ, za čo dostali malé odmeny.

Počas sobotňajšieho popoludnia bolo  veľmi horúco, ale  pod vŕbami, kde sa aktivity MsKS  realizovali, bolo celkom príjemne. Okrem toho sa deti aj ostatní mohli schladiť napríklad  počas ukážky hasičského zásahu alebo inej aktivity, ktoré  OZ Inšpirujme  svet pripravilo.

Poďakovanie patrí najmä členom OZ Inšpirujme svet, ale aj ostatným, ktorí sa aktívne  podieľali na príprave a realizovaní Happy place.

JK    

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2024

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
51 12/06/2024 Západoslovenská vodárenská spoločnosť oznamuje, že od 13.6.2024 do 21.6.2024 bude vykonávať ročný odpočet vodomerov v miestnej časti Nitriansky Hrádok. Prosíme občanov o sprístupnenie vodomerov.

Zoznam daňových dlžníkov

Prístroj na záchranu ľudského života

Bezplatné poradensko-psychologické služby

Pomoc obetiam trestných činov

Ukrajina - informácie

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ