Platinová svadba manželov Gustáva a Márie Augustínových

            Platinová svadba je výročie manželského sľubu, ktoré sa uskutočnilo pred 70 rokmi. Takéto výročie si pripomenuli manželia Gustáv a Mária  Augustínoví zo Šurian v obradnej sieni Mestského úradu v Šuranoch v piatok 15. mája. Ich spoločný manželský zväzok bol spečatený spoločným „áno“ dňa 13. mája 1950 a vydržal tak, ako vydrží kov platina. V slávnostnom príhovore primátora mesta Šurany, Ing. Mareka Oremusa, zaznelo okrem obdivu  aj  poďakovanie za aktívnu činnosť  pána Gustáva Augustína, ktorý sa niekoľko desaťročí venoval  aktívne hudobnej činnosti  Šurianskych tamburášov, ktorí  reprezentovali nielen mesto Šurany, ale aj Slovenskú republiku na mnohých hudobných festivaloch a podujatiach. Podmienky na túto aktivitu mu vytvárala celé tie roky aj jeho verná manželka Mária, za čo jej primátor mesta poďakoval.

Manželia Gustáv a Mária Augustínoví sú rodičia troch úspešných synov – Mariána, Gustáva a Ľubomíra,  milujúci starí rodičia piatich vnúčeniec a sú tiež aj prastarí rodičia. Svoje krásne jubileum svadby oslávili v kruhu rodiny, ale dostalo sa im aj uznania v meste Šurany. Slávnosť čiastočne obmedzovali opatrenia súvisiace s pandémiou koronavírusu,  ale radosť, vďaku a obdiv , ktoré počas slávnosti pociťovali všetci neobmedzil ani COVID – 19. Jubilujúcim manželom všetci prítomní želali hlavne zdravie a ešte veľa krásnych chvíľ v kruhu rodiny a blízkych.

JK       

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ