Vianočné posedenie pre dôchodcov

        Vedenie mesta Šurany každoročne pripravuje pre seniorov vianočné posedenie, ktoré  býva  spojené s programom a hudobnou produkciou. Obyčajne býva v čase medzi vianočnými sviatkami a Silvestrom. Tohtoročné posedenie sa uskutočnilo trochu skôr, už 19. decembra o 13,00 v Spoločenskej hale Šurany.

Každoročne sa toto stretnutie začína príhovorom primátora mesta, Ing Marekom Oremusom. Zameral sa na hodnotenie končiaceho roka, spomenul niektoré investičné akcie, ktoré sa uskutočnili v roku 2019, ale hlavne zaželal prítomným do ďalšieho roku veľa zdravia a pokoja. O humor, zábavu a vtipné scénky sa na podujatí postaral hosť z neďalekého Bánova, klaun, mím, herec, scenárista,, režisér a principál divadla Teáter Komika, Adrián Ohrádka. Priniesol si zo sebou aj originálnu pomôcku, legendárny, historický “papašír” / 100- ročný bicykel/, s  ktorým zabával prítomných tak, “ako mu huba naróstla”. Po jeho vystúpení  sa mohol rozbaliť krásny vianočný darček, ktorý vedenie mesta pripravilo pre seniorov – vystúpenie stálice slovenskej hudobnej scény Marcely Laiferovej . Svoj program vystavala  zo známych skladieb, ako Lampy už zhasli, Pod bielou alejou, ale pridala aj krásne vianočné koledy, ktorými rozospievala celé publikum. V prestávkach si vybraní mohli dať čítať z ruky a pani Laiferová ich potešila aj takýmto spôsobom. Svoje vystúpenie ukončila Tichou nocou a mnohých ňou dojala.   Krásne vystúpenie Marcely Laiferovej vystriedali Šurianski tamburáši, ktorých spevácky  doprevádzala Miroslava Galbavá. Muzikanti  z kapely EF Band  hrali prítomným do tanca až do konca.

            Poďakovanie patrí vedeniu mesta aj všetkým účinkujúcim. Nech vianočné sviatky prežijú všetci v pokoji a v kruhu svojich blízkych. 

JK 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ