Krst knihy Karol Kolečáni Malý Várad

Nitriansky Hrádok, ktorý sa do roku 1945 nazýval Malý Várad, sa dočkal svojej prvej monografie. Jej autor Mgr. Karol Kolečáni, bývalý učiteľ a kronikár sa začal zaoberať dejinami obce už pred šesťdesiatimi rokmi. I napriek tomu, že prvá písomná zmienka o obci pochádza až z roku 1431 z testamentu Stibora II. zo Stiboríc majiteľa Šurianskeho hradu, obsahuje kniha aj sumarizáciu početných pravekých archeologických nálezov z významnej lokality Zámeček – Slovenská Trója. Čitateľ sa na takmer 270 stranách dozvie nové a neraz i zaujímavé fakty z dejín obce a života obyvateľov, čo dokumentuje aj množstvo dobových fotografií. Nitriansky Hrádok, dnes už ako mestská časť Šurian dostal touto knihou darček v hodovom čase ku sviatku sv. Martina, ktorému je zasvätený tunajší kostol. Uvedenie knihy sa uskutočnilo vo štvrtok 7. novembra 2019 v miestnom kultúrnom zariadení, kde sa o dobrú náladu postarala mužská spevácka skupina Váraďani. Kniha, ktorú oficiálne vyprevadil do rúk čitateľom primátor mesta Šurany Ing. Marek Oremus, istotne nesmie chýbať žiadnemu „Váraďanovi“.

M. Eliáš

Fotograf : Renáta Kozlíková

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zriadenie mobilného odberného miesta v okrese Nové Zámky

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

STOP BYROKRACII

SODB 2021

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2019

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Obchodná mapa

Kalendárium mesta Šurany na rok 2020

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu obce na rok 2021

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
18 29/10/2020 POŠTA Šurany 1 bude z prevádzkových dôvodov v dňoch 30.10. a 31.10.2020 zatvorená.
19 10/11/2020 Západoslovenská vodárenská spoločnosť oznamuje občanom, že z dôvodu poruchy na vodovodnom potrubí je dnes 10.11.2020 na ulici Májovej prerušená dodávka vody. Na odstránení poruchy sa pracuje. Za pochopenie ďakujeme.
20 11/11/2020 Mestský podnik služieb Šurany oznamuje občanom, že zberný dvor bude od 12.11.2020 otvorený podľa platných nariadení vlády.

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ

Oficiálna Facebook stránka mesta Šurany