Krst knihy Karol Kolečáni Malý Várad

Nitriansky Hrádok, ktorý sa do roku 1945 nazýval Malý Várad, sa dočkal svojej prvej monografie. Jej autor Mgr. Karol Kolečáni, bývalý učiteľ a kronikár sa začal zaoberať dejinami obce už pred šesťdesiatimi rokmi. I napriek tomu, že prvá písomná zmienka o obci pochádza až z roku 1431 z testamentu Stibora II. zo Stiboríc majiteľa Šurianskeho hradu, obsahuje kniha aj sumarizáciu početných pravekých archeologických nálezov z významnej lokality Zámeček – Slovenská Trója. Čitateľ sa na takmer 270 stranách dozvie nové a neraz i zaujímavé fakty z dejín obce a života obyvateľov, čo dokumentuje aj množstvo dobových fotografií. Nitriansky Hrádok, dnes už ako mestská časť Šurian dostal touto knihou darček v hodovom čase ku sviatku sv. Martina, ktorému je zasvätený tunajší kostol. Uvedenie knihy sa uskutočnilo vo štvrtok 7. novembra 2019 v miestnom kultúrnom zariadení, kde sa o dobrú náladu postarala mužská spevácka skupina Váraďani. Kniha, ktorú oficiálne vyprevadil do rúk čitateľom primátor mesta Šurany Ing. Marek Oremus, istotne nesmie chýbať žiadnemu „Váraďanovi“.

M. Eliáš

Fotograf : Renáta Kozlíková

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ