Otvorenie vynovených priestorov šurianskej knižnice

Príjemné prostredie pre oddych, relax a pri peknej knihe či časopise môžu od mája využívať čitatelia a návštevníci oddelenia pre dospelých v šurianskej knižnici. Podarilo sa to s príspevkom z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia vo výške 20.000,- €. Predložený  projekt mal názov  Príjemne v knižnici. Spolufinancovanie Mestského kultúrneho strediska Šurany , ktorého je knižnica organizačnou zložkou, bolo 1.500,- €. Z týchto prostriedkov bola  financovaná výmena knižničných  regálov, stolov, stoličiek, poličiek  a výpožičného pultu.   Opravu strechy, výmenu okien a podlahy na tomto oddelení  financovalo Mesto Šurany. Slávnostné otvorenie zrekonštruovaných priestorov sa uskutočnilo 15. mája 2019 o 15.00 hodine. Zúčastnili sa ho viacerí hostia – primátor mesta Šurany, M.  Oremus, riaditeľka Krajskej knižnice K. Kmeťku, M. Lobodášová, riaditelia ZŠ a MŠ šurianskych škôl, mestských organizácií a ďalší. Všetci prítomní boli príjemne prekvapení zmenou, ktorá nastala v priestoroch oddelenia. Podobné reakcie majú aj čitatelia a návštevníci, ktorí vynovené priestory navštívili. FPU knižnicu  M.Matunáka v Šuranoch  podporil už niekoľkokrát, napríklad na  nákup nových kníh alebo na kolektívne podujatia.  Uskutočnená rekonštrukcia bola prvou etapu zmien v šurianskej knižnici a pracovníčky veria, že sa postupne vynovia aj ostatné  oddelenia a priestory knižnice.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Pomoc obetiam trestných činov

Daňové priznanie 2021

Zníženie a odpustenie poplatku za komunálne odpady - všetky informácie

Dotácie z rozpočtu mesta za rok 2020

INFORMÁCIE K PREDLOŽENIU VYÚČTOVANIA DOTÁCIE POSKYTNUTEJ Z ROZPOČTU MESTA ŠURANY V ROKU 2020

STOP BYROKRACII

SODB 2021 - Všeobecné informácie

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2019

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
24 17/03/2021 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 18.3.2021: pondelok - piatok od 8:00 do 12:00 h. a od 12:30 do 17:00 h., sobota od 9:00 do 12:00 h., prestávka na dezinfekciu 12:00-12:30.
25 26/03/2021 Mestský podnik služieb oznamuje občanom, že zberový dvor bude od pondelka 29.03.2021 otvorený.

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ