Otvorenie vynovených priestorov šurianskej knižnice

Príjemné prostredie pre oddych, relax a pri peknej knihe či časopise môžu od mája využívať čitatelia a návštevníci oddelenia pre dospelých v šurianskej knižnici. Podarilo sa to s príspevkom z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia vo výške 20.000,- €. Predložený  projekt mal názov  Príjemne v knižnici. Spolufinancovanie Mestského kultúrneho strediska Šurany , ktorého je knižnica organizačnou zložkou, bolo 1.500,- €. Z týchto prostriedkov bola  financovaná výmena knižničných  regálov, stolov, stoličiek, poličiek  a výpožičného pultu.   Opravu strechy, výmenu okien a podlahy na tomto oddelení  financovalo Mesto Šurany. Slávnostné otvorenie zrekonštruovaných priestorov sa uskutočnilo 15. mája 2019 o 15.00 hodine. Zúčastnili sa ho viacerí hostia – primátor mesta Šurany, M.  Oremus, riaditeľka Krajskej knižnice K. Kmeťku, M. Lobodášová, riaditelia ZŠ a MŠ šurianskych škôl, mestských organizácií a ďalší. Všetci prítomní boli príjemne prekvapení zmenou, ktorá nastala v priestoroch oddelenia. Podobné reakcie majú aj čitatelia a návštevníci, ktorí vynovené priestory navštívili. FPU knižnicu  M.Matunáka v Šuranoch  podporil už niekoľkokrát, napríklad na  nákup nových kníh alebo na kolektívne podujatia.  Uskutočnená rekonštrukcia bola prvou etapu zmien v šurianskej knižnici a pracovníčky veria, že sa postupne vynovia aj ostatné  oddelenia a priestory knižnice.

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zriadenie mobilného odberného miesta v okrese Nové Zámky

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

STOP BYROKRACII

SODB 2021

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2019

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Kalendárium mesta Šurany na rok 2020

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu obce na rok 2021

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
20 11/11/2020 Mestský podnik služieb Šurany oznamuje občanom, že zberný dvor bude od 12.11.2020 otvorený podľa platných nariadení vlády.
21 09/12/2020 Vážení občania od 9.12.2020 je na ulici Komenského 2, Šurany otvorené mobilné odberové miesto na antigénové testovanie. Každý pracovný deň od 10.00 do 18.00.hod. TESTOVANIE JE BEZPLATNÉ.

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ