Koncert Ensemble Ricercata

Pozvánka: Koncert Ensemble Ricercata 30.marca 2019 o 17:00 v Synagóge v Šuranoch

Ensemble Ricercata bol v rokoch 2014 – 2015 rezidenčným súborom Rádia Devín. Vznikol z akútnej potreby zaznamenávať, sprístupňovať a popularizovať domácu i svetovú súčasnú komornú tvorbu formou atraktívnych koncertných dramaturgií. Projekt “Mobilné kultúrne centrum” umožňuje návštevníkom podujatí zažiť dynamiku rôznych druhov súčasného umenia vo vzájomnej interakcii. 
Zažiť prepojenie súčasnej hudby s výtvarným umením, video artom, tancom, performance alebo poéziou nie je úplne všedný zážitok ani vo väčších slovenských mestách. Navyše, v projekte MKC sa prelínanie rôznych umeleckých foriem odohráva v netradčnom kontexte malých slovenských mestečiek. Na podujatiach sa tak spája jedinečné miesto – jeho regionálny genius loci – s časom umeleckej tvorivosti, ktorý umožňuje oživenie a posuny zažitých schém a kultúrnych symbolov do nových, sviežich a niekedy prekvapujúcich významov. Koncerty okrem toho prirodzene plnia aj sociálnu a edukačnú funkciu. Na koncerte odznejú skladby Brahmsa, Schuberta, Schumanna, Memdelssohna – Bartholdyho.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ