Prázdninová knižnica v Šuranoch

Počas  jarných prázdnin boli  v šurianskej knižnici pripravené aktivity spojené s knihou a čítaním v projekte nazvanom Prázdninová knižnica. V  pondelok, strede a v piatok  dopoludnia sa  mohli deti pobaviť a zoznámiť sa s novými literárnymi kamarátmi. V pondelok  im spoločnosť robila Analfabetka Negramotná. Zoznámila deti s Pippi Dlhou Pančuchou, Jankom Hraškom   a inými.  Harryho Pottera si pripomenuli cez hudbu z filmu. Dievčatko Sofia a jej nová hračka – tekvička – boli predstavené v stredu.  Tekvičku si deti nakreslili, urobili si, podobne ako Sofia, malú hračku z okrasnej tekvičky a zistili, ako je možné mať rád zeleninu. Piatkové predpoludnie bolo venované zvieratkám z príbehu Žabiak a cudzinec. Deti spoznali novú rozprávku od spisovateľa Maxa Velthuijsa,  zahrali sa divadielko na motívy príbehu a z encyklopédie zvierat sa dozvedeli ďalšie informácie o zvieratách z príbehu. A keďže hlavný hrdina príbehu. potkan, v rozprávke ostatné zvieratká pozval na piknik, malé občerstvenie bolo na záver.

Začal sa mesiac marec, mesiac s prívlastkom Mesiac knihy. Pracovníčky MsK M.Matunáka pripravujú pre návštevníkov viaceré podujatia pre všetky vekové kategórie.

JK    

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Zber komunálneho a separovaného odpadu od 1.1.2023

Informácia pre občanov o zmene zberu komunálneho a separovaného odpadu v meste Šurany

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ