Prázdninová knižnica v Šuranoch

Počas  jarných prázdnin boli  v šurianskej knižnici pripravené aktivity spojené s knihou a čítaním v projekte nazvanom Prázdninová knižnica. V  pondelok, strede a v piatok  dopoludnia sa  mohli deti pobaviť a zoznámiť sa s novými literárnymi kamarátmi. V pondelok  im spoločnosť robila Analfabetka Negramotná. Zoznámila deti s Pippi Dlhou Pančuchou, Jankom Hraškom   a inými.  Harryho Pottera si pripomenuli cez hudbu z filmu. Dievčatko Sofia a jej nová hračka – tekvička – boli predstavené v stredu.  Tekvičku si deti nakreslili, urobili si, podobne ako Sofia, malú hračku z okrasnej tekvičky a zistili, ako je možné mať rád zeleninu. Piatkové predpoludnie bolo venované zvieratkám z príbehu Žabiak a cudzinec. Deti spoznali novú rozprávku od spisovateľa Maxa Velthuijsa,  zahrali sa divadielko na motívy príbehu a z encyklopédie zvierat sa dozvedeli ďalšie informácie o zvieratách z príbehu. A keďže hlavný hrdina príbehu. potkan, v rozprávke ostatné zvieratká pozval na piknik, malé občerstvenie bolo na záver.

Začal sa mesiac marec, mesiac s prívlastkom Mesiac knihy. Pracovníčky MsK M.Matunáka pripravujú pre návštevníkov viaceré podujatia pre všetky vekové kategórie.

JK    

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Pomoc obetiam trestných činov

Daňové priznanie 2021

Zníženie a odpustenie poplatku za komunálne odpady - všetky informácie

Dotácie z rozpočtu mesta za rok 2020

INFORMÁCIE K PREDLOŽENIU VYÚČTOVANIA DOTÁCIE POSKYTNUTEJ Z ROZPOČTU MESTA ŠURANY V ROKU 2020

STOP BYROKRACII

SODB 2021 - Všeobecné informácie

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2019

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
24 17/03/2021 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 18.3.2021: pondelok - piatok od 8:00 do 12:00 h. a od 12:30 do 17:00 h., sobota od 9:00 do 12:00 h., prestávka na dezinfekciu 12:00-12:30.
25 26/03/2021 Mestský podnik služieb oznamuje občanom, že zberový dvor bude od pondelka 29.03.2021 otvorený.

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ