V lese Roalda Dahla s Osmijankom

Druháci zo ZŠ Bernolákova a tretiaci zo ZŠ SNP sa v tomto školskom roku  zapojili do 15. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada.  Obľúbená literárna postavička Kristy Bendovej, Osmijanko, im v osmičkových sériách zadáva rôzne úlohy. Aby našli správne odpovede, musia spoznávať rozprávky, príbehy a hrať sa so slovami. V tomto ročníku súťaže sa deti zoznámia s rozprávkou O Jankovi Polienkovi, ktorú upravila Mária Ďuríčková, s černokňažníkom Zlobyrátom zo Stratenej školy autorky Daniely Krolupperovej, s odvážnym Pištáčikom a jeho psíkom Čujkom od Dušana Dušeka, zeleninovými postavičkami z knihy Gianniho Rodariho Cibuľkove dobrodružstvá a inými. Tretiaci 13. februára  odpovedali už v na štvrtú súťažnú otázku, ktorá súvisela s malým Billym a Minpikami z čarovného lesa R. Dahla. Svoju fantáziou využili pri tvorbe Chlastúňa ohnivého, ktorého kreslili, aby  splnili druhú úlohu štvrtej súťažnej otázky. Celkom sa pritom bavili a, vraj, sa tešia na ďalšie aktivity. V šurianskej   knižnici  sa budú spoločne baviť a objavovať čaro literárnych príbehov až do konca apríla.

Pracovníčky Mestskej knižnice M. Matunáka v Šuranoch pripravujú pre všetkých čitateľov a návštevníkov počas  Týždňa slovenských knižníc od  4.  do 10. marca  2019 pestré, zaujímavé, poučné a zábavné podujatia. 

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Výzva

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu mesta Šurany na rok 2023

Zahlasujte za naše mesto

Všetky informácie o súťaži nájdete na tomto odkaze :

https://cistinka.lidl.sk/o-projekte

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
36 27/04/2022 POŠTA Šurany oznamuje otváracie hodiny pre verejnosť od 1.5.2022: pondelok - piatok od 8:00 h. do 17:00 h., sobota od 9:00 h. do 11:00 h., nedeľa - zatvorené.

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2021

Zníženie a odpustenie miestneho poplatku za komunálne odpady

Daňové priznanie 2022

Informácie k predloženiu vyúčtovania dotácie poskytnutej z rozpočtu mesta Šurany v roku 2021

Prístroj na záchranu ľudského života

Pomoc obetiam trestných činov

STOP BYROKRACII

Dotazník zameraný na radónovú problematiku

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ