V lese Roalda Dahla s Osmijankom

Druháci zo ZŠ Bernolákova a tretiaci zo ZŠ SNP sa v tomto školskom roku  zapojili do 15. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže Osmijankova literárna záhrada.  Obľúbená literárna postavička Kristy Bendovej, Osmijanko, im v osmičkových sériách zadáva rôzne úlohy. Aby našli správne odpovede, musia spoznávať rozprávky, príbehy a hrať sa so slovami. V tomto ročníku súťaže sa deti zoznámia s rozprávkou O Jankovi Polienkovi, ktorú upravila Mária Ďuríčková, s černokňažníkom Zlobyrátom zo Stratenej školy autorky Daniely Krolupperovej, s odvážnym Pištáčikom a jeho psíkom Čujkom od Dušana Dušeka, zeleninovými postavičkami z knihy Gianniho Rodariho Cibuľkove dobrodružstvá a inými. Tretiaci 13. februára  odpovedali už v na štvrtú súťažnú otázku, ktorá súvisela s malým Billym a Minpikami z čarovného lesa R. Dahla. Svoju fantáziou využili pri tvorbe Chlastúňa ohnivého, ktorého kreslili, aby  splnili druhú úlohu štvrtej súťažnej otázky. Celkom sa pritom bavili a, vraj, sa tešia na ďalšie aktivity. V šurianskej   knižnici  sa budú spoločne baviť a objavovať čaro literárnych príbehov až do konca apríla.

Pracovníčky Mestskej knižnice M. Matunáka v Šuranoch pripravujú pre všetkých čitateľov a návštevníkov počas  Týždňa slovenských knižníc od  4.  do 10. marca  2019 pestré, zaujímavé, poučné a zábavné podujatia. 

JK

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Platobný terminál v prevádzke

Mesto Šurany oznamuje, že v pokladni Mestského úradu Šurany je možné uskutočňovať platby v hotovosti alebo platobnými kartami prostredníctvom platobného terminálu

STOP BYROKRACII

SODB 2021

Zoznam daňových dlžníkov k 31.12.2019

Účasť mesta Šurany na projekte SAPIENTIA VERO HONOREM

Bezplatné právne poradenstvo

Obchodná mapa

Kalendárium mesta Šurany na rok 2020

Výzva na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie z rozpočtu obce na rok 2021

Odkaz primátorovi

Vedeli ste, že cez novú webovú stránku môžete poslať podnet, otázku či odkaz priamo primátorovi mesta ? Využite priamu komunikáciu s mestom. Môžete poslať správu priamo z webu cez náš kontaktný formulár.

Virtuálne prehliadky v Google mapách

Rýchle oznamy

wdt_ID Pridané Oznam
7 16/03/2020 Slovenská pošta Šurany1 oznamuje občanom že na poštu je možný vstup len s ochranou tváre (rúškom,respirátorom,šálom,šatkou).

Prebytky občanov miest a obcí Slovenska

Archív videí zo zasadnutí MsZ

Oficiálna Facebook stránka mesta Šurany