Karatistke Laure sa v roku 2018 darilo

Laura Pálinkášová je mladá úspešná karatistka, ktorá začínala s karate v šurianskom karate klube  TRIUMPH, ktorý vedie Roman Frnda. Aktuálne trénuje v nitrianskom karate klube FARMEX pod vedením trénera Klaudia Farmadína.

Laura sa počas roku 2018 zúčastnila niekoľkých súťaží, kde získala výborné umiestnenia. Tretie miesto získala na Grand prix – Bratislava; Lvov – Ukrajina; Eurocup Zell am zee; Karate cup open – Plzen; Hungarian Open – Saman cup; Cancoon – Mexiko; Caorle – Taliansko; Samobor – Chorvátsko. Druhé miesto obsadila na Budapešť Open karate; Prvé pohárové kolo – Košice; Druhé pohárové kolo – Šurany. Prvenstvo si odniesla z Shito ryu Slovenskej republiky; Majstrovstiev Európy v Shito ryu-Taliansko; Polish karate open-Bialsko, Majstrovstvá SR a Farmadin Memorial – Nitra. Na deviatom mieste skončila v Umagu. Na základe týchto výsledkov bola nominovaná Slovenským zväzom karate na Majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia 8.-10.2.2019 v dánskom meste Aalborg.

Laura je nielen výborná karatistka, ale šikovná žiačka Strednej umeleckej školy dizajnu v Nitre, kde dosahuje taktiež výborné výsledky. Laure prajeme v roku 2019 veľa úspechov v športe, škole, ale aj osobnom živote.