Šurany hlavným mestom mládežníckeho karate na Slovensku

Prvá marcová sobota v šurianskej športovej hale obelela. Postarali sa o to účastníci 2. kola Slovenského pohára v karate detí odetí v tradičnom japonskom kimone. Takmer 500 menších a väčších detičiek zo všetkých kútov Slovenska vytvorili v Šuranoch elektrizujúcu atmosféru plnú fantastických športových výkonov. Domáci šuriansky KARATE KLUB TRIUMPH sa po prvýkrát odhodlal organizovať celoslovenskú súťaž a podľa odoziev všetkých zúčastnených môžeme organizačný tím pod vedením Romana Frndu oceniť zlatou medailou, tak ako takmer 200 víťazov v kategóriách agility, kata a kumite. Súťaž svojou prítomnosťou poctil aj primátor mesta Ing. Marek Oremus, ktorému prischla príjemná povinnosť otvoriť športové zápolenie. V mori malých bielych bojovníkov sa nestratili ani šurianske nádeje. Sofia Fialková obsadila prvé miesto v kategórii AGILITY a tretie miesto v kategórii KATA. Víťazom kategórii KUMITE sa presvedčivo stal Simon Kováč. Senja Trungelová obsadila piate miesto v kategórii KATA a Jakub Rostecký v KUMITE obsadil 7. miesto. Celkovo šuriansky karate klub obsadil 21. miesto v konkurencii 49 klubov. Nádherný výsledok GRATULUJEME. Úprimné poďakovanie patrí všetkým rodičom a fanúšikom šurianskeho karate, ktorí sa po celú dobu starali o to, aby sa všetci účastníci cítili v našom meste príjemne. Poďakovanie patrí aj predstaviteľom mesta za plnú podporu pri organizovaní tohto nezabudnuteľného podujatia. Všetci veríme, že sme sa v Šuranoch nevideli naposledy.